Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[ME] Podcast kullanan var mı?
  • Sayfalar #
  • 1
Offline !__||Pingo||__!
[ "Here`s what happened..." ]
!__||Pingo||__!

# 15.3.2008 18:47:43
En azından bir çoğumuz duymuşuzdur bir yerlerden Podcast diye bir şey ama merak edip öğrenen var mı acaba?

Son 2 haftadır kullandığım ve yararlarını farkettiğim için mutluyum ama geç kalmış olduğum içinde üzülmekteyim. Günlük gazeteleri çoğunlukla takip ettiğimden dolayı (çoğunlukla internetten) RSS servislerine üyeydim ancak iTunes yüzünden menusunden kaldıramadığım bir Podcast seçeneği beni çoğu zaman sinir ederdi.

En sonunda kullanmaya karar verdim.

Bilmeyenler için bir açıklama;

Podcast istenilen içeriğin tanımlanmasına ve istenildiği zaman kişiye ulaşmasını sağlayan bir sesli yayın dağıtım sistemidir. Örnek olarak ben sabah gazetesinin ekonomi ve gündem başlıklarının Podcast`lerini alıyorum. iTunes otomatik olarak güncelleme yapıyor ve yenilik varsa bana duyuruyor. Başlıkları okuyorum (RSS gibi) beğendiğime tıklayarak ses dosyası olarak bilgisayarıma indiriyorum ve dinlemeye başlıyorum. Dinlerken diğer işlerimden geri kalmıyor ve bu sayede zaman kaybetmiyorum.

Popüler Podcast programlarının başında hem windows hemde mac platformu için iTunes geliyor. Daha sonra juice ve ziepod gibi programlarda bulunmakta.

iTunes kullandığınızı varsayarak nasıl kullanacağınızı açıklamak gerekirse;

"http://www.sabah.com.tr/podcast/gundem.xml" adresini iTunes`ta subscribe podcast seçeneğini seçerek ekliyor ve gerisini iTunes`a bırakıyoruz. iTunes güncelleme yaptıkça sizi uyarıyor ve istediğinizi seçerek dinlemeye başlıyorsunuz. Ayrıca bu ses dosyalarını bilgisayarınıza kaydederek mp3 çalar veya ipod gibi taşınabilir aygıtlarada kaydedebiliyorsunuz. Bilgisayarınıza kaydedildiğinden dolayı eski bir haber bile olsa ilginizi çeken kaybetmiyorsunuz.

Merak ediyorum kullanan var mı Podcast servislerini? Forum yöneticimiz uygun görürse konuyu Teknoloji & Bilgisayar forumuna taşıyabilir

Sözün bitim yerini olay ya da konu seçmez, söz seçer. Başlangıcını da olduğu gibi...
Offline bmumcuoglu
[ ]
bmumcuoglu

# 15.3.2008 19:04:01
Kullanmıyorum ama bakayım bir hoş geldi kulağıma.
Bye bye happiness, hello loneliness...
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS