Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[ME] Truva atı ile nasıl savaşılmıştır?
  • Sayfalar #
  • 1
Offline gs_341
[ Atatürk`ü sevmek maya gibidir.Sütü bozuk olanda tutmaz. ]
gs_341

# 3.11.2007 04:31:02
?????????

Hak yemek adet olmuş*hak yiyenler mert olmuş*bu adalet çemberinde*herkes buna alet olmuş
Offline SertaçSA
[ ben sana nerden tutuldum... ]
SertaçSA

# 3.11.2007 05:13:17
kanka... at ile savaşılmadıı At truvaya hediye olarak verildi ve atın içinde askerler vardı. At şehre sokulunca içindeki askerler şehre yayıldı ve truva şehrini yaktılar... at sadece bir hediye ve aracıyydıı...
SA
Offline ozan666
[ ]
ozan666

# 3.11.2007 08:06:08
bence yanlış biliyosun,,at şehire sokulduktan sonra içindeki askerler kapıları açtı,,kapılar açıldıktan sonra da dışarıda bekleyen binlerce yunanlı hamam böceği sürüsü gibi içeri daldılar,,düşenler oldu,ezilenler büzülenler oldu,,neyse kadınlara çocuklara fazla el süremeden prens paris onları bilmemne dağının eteklerinin altına çıkan bi tünele soktu,,sonra da okuyla aşil in sağ ayağının topuğuna sıktısonra aşil orda düştü,,at noldu bu arada yha
SessizLiK !!!
Offline MaDBLuE
[ bir şeyler ]
MaDBLuE

# 7.11.2007 08:33:24
atı yüksek bir tepeya çıkarmışlar. turuvalıların kapası çok güçlü olduğundan dolayı kapıyı kırmak için atı sebest bırakmışlar. aslında atın kafası öne eğilmiş bir koç başıylı. sonra yunanlılar KOÇ muhabbeti olmasın diye at yazmışlar,

kapı kırılınca yunanlılar içeri dalmış kesimişler biçmişler yemişler bu arada da evden uzaklatalar birkaç sene sürmüş savaş hazır karım kızda var hayda coşkunlukta yapmışlar. derken turuvalıların soyları tükenmiş.

Ankara ne soğuksun bea.
Offline Mrhn
[ İçeriden yeni çıktım bulaşmayın. ]
Mrhn

# 7.11.2007 10:49:39
Truva atı, zekasıyla ünlü Odysseus`un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketidir. Savaş yaklaşık 10 yıldır sürüyordur. Askerler bıkkın ve yorgundur. Zekası yüzünden Athena tarafından da sevilen Odiseyus`un aklına tahtadan bir at yapma fikri gelir. At yapılır ve en seçkin askerler atın içindeki bölmelere gizlenirler. Yunan ordusu Tenedos (Bozcada)`un arkasına gizlenirler. At kumsala bırakılır. Truvalılar atı tanrılardan bir hediye olarak kabul eder. Yunanlıları yendiklerini ve savaşın bittiğini düşünürler. Atı şehrin içine alıp, kutlama törenleri yaparlar. Hava kararınca Yunan ordusu tekrar gelir ve şehre giren askerlerin açtığı kapılardan şehre girerler. Şehir yağmalanır.Kalan Truvalılar`da Aieneas önderliğinde İda dağına kaçtılar ve uzun bir deniz yolcuğu sonucu İtalya`ya varıp Roma medeniyetinin temelini attılar.

Bkz wikipedi.
Nada es real ni es mentira.
Offline kimi
[ fofeynk. ]
kimi

# 7.11.2007 22:53:01
at yapmışlar tahtadan pinokyoyu yapan eleman can vermiş

ha neresi uzuyor derseniz kendisi birçok küfürümüzde mevcut
Random play
Offline tafo14
[ Kimya Uzmanı Üye ]
tafo14

# 8.11.2007 01:56:11
Yaaa hepiniz yanlış biliyonusss:(

Bradd Pitt aşık olduğu kıza ulaşmak için o atı yaptırtmaları için ipuçları verdi...Sonra genel komutan olan kaslı adam çocuğuna oyuncak yaparken at yapma fikri aklına geldi...ama tümüyle yönetmenin hatası...Aslında fikir Bradd Pitt`ten çıkmalıydı...Bi de Bradd pitt ölmemiş...uçakla hemen hastaneye yetiştirip kurtarmşlar..geçen de truva filminden sonra bi filmini daha gördüm..ölse çekmezdi...di mi?
A fan of Teoman und RAMMSTEIN-SC Gazete!-Anti Lincoln(Sözde Dünya starı...)
Offline Asabi
[ ]
Asabi

# 8.11.2007 23:07:24
avast
spyware
ad aware
zone alarm
eöööm sonra
nod 32
kaspersky
Offline k@nzer
[ ]
k@nzer

# 8.11.2007 23:10:14
Akhilleus`un orduların yöneticisi Agamemnon`a karşı öfkesi ve savaştan çekilmesiyle başlar, Akhilleus`un savaşa dönmesi, Hektor`u öldürüp Troya şehrinin çevresinde sürüklemesi, sonra da ölüsünü babası Priamos`a geri vermesiyle biter.
YAVRU MAYMUN ANNESİNE SORAR: -ANNE BİZ NEDEN ÇİRKİNİZ? ANNESİ CEVAP VERİR: -HALİNE ŞÜKRET SEN ŞU imzayı OKUYANI BİR GÖRSEN!
Offline Mrhn
[ İçeriden yeni çıktım bulaşmayın. ]
Mrhn

# 8.11.2007 23:23:37
[ME] Truva atı ile nasıl savaşılmıştır?

bu soruda Çapanoğlu var ondan bidaha yazmadı heral.
Baba Olsa Olsa Truva Atıyla Savaşanlar Truvalılardır.
Onlarda nası Savaşmıştır bilemicem Ama Vargüçleriyle Saldırmışlardır heralde : )

Truva Atıyla Savaşmamışladır hem içinden çıkanlarla savaşmışlardır : )
Nada es real ni es mentira.
Offline psikaresh
[ ]
psikaresh

# 10.11.2007 22:17:41
tek bilidğim parisin helene kavusmak için bu savasta en iyi savascısı arşhili bile kurban etmesidr..buda duygusal yönü tabe
Offline greeneyes_11
[ Mrs and Ms Smith ]
greeneyes_11

# 16.11.2007 03:07:10
bizim kara murat halletmiştir bence o truva mı neyim atı.Bi kibrit çalıp yakmıştır bence )
İstediğin yerde İstediğin zaman kıyasıya olmalı beni vuruşun, kanım günlerce akmalı caddelereden, tam kalbime değmeli atttığın kurşun !
Offline Xenophon
[ Sus..!! ]
Xenophon

# 16.11.2007 10:34:35
stratejimi sölemem..
Sana Yapılmasını İstemediğini Başkasına Yapma ...!!!
Offline ozzy
[ Hayat sende saklı. Sende hayat varsa herkeste olacaktır! ]
ozzy

# 16.11.2007 10:44:32
bknz. troy the movie

....ooooOOOO|||Beni Bana Sor,Beni Bende Anla!|||OOOOoooo...
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS