Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Şehit Analarının Genelinin Kapalı Olması Durumu!!
  • Sayfalar #
  • 1
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 19.2.2008 19:10:34
uzun zamandır başörtüsüne (size göre türban) atıfta bulunan bir sürü konu açıldı vs... vs...
kurcalandı.
bir sürü şey söylendi.
dedim benim neyim eksik bir konuda ben açayım
buyurunuz

daha bir sürü var sadece link vereceğim hepsine tek tek bakabilirsiniz =)
http://sweet.kucukresim.com/uploads/11133f82d6.jpg
http://sweet.kucukresim.com/uploads/istcenaze1e15e4c.jpg
http://aistlinri.kucukresim.com/uploads/sehit-ailesie6b7d.jpg
http://sweet.kucukresim.com/uploads/d28vb7772a.jpg
http://valentine.kucukresim.com/uploads/sehit7na862887.jpg
http://valentine.kucukresim.com/uploads/sehit-aileleri-4e8cd.jpg

bitmez böyle daha yarısına bile gelemedim.

hatta hepsini rarlıyorum ben şöyle veriyorum.
http://rapidshare.com/files/93187657/__351_ehit_ailesi.rar.html

hatta
http://images.google.com.tr/images?um=1&hl=tr&q=%C5%9Eehit+ailesi&btnG=G%C3%B6rsellerde+Ara

http://images.google.com.tr/images?um=1&hl=tr&q=%C5%9Eehit+anas%C4%B1&btnG=G%C3%B6rsellerde+Ara

şimdi konuya klişe olmuş "türban değil başörtüsü", "şöyle değil böyle", "rejim elden gidiyor" bıkbıklarını saymayın
rejimi, anayasayı, toprak bütünlüğünü korurken can veren vatan evlatlarının ailelerine bak!
Allah aşkına soruyorum
bu ülkede referandum yapılsa şu başörtüsü yasağı! bu ailelerden kaç tanesi hayır oyu verir??
radikal gazetesinde (yanlış hatırlamıyorsam) bir yazar öneride bulunmuş, referandum`a gidilsin ve sadece bayanlar oy kullansın.
bende diyorum ki
referanduma gidilsin sadece şehit aileleri oy kullansın.
askerlik yoklamam geldi, okulum bitsin direk gideceğim ve tek dileğim Allah`tan jandarma komando olabilmek...
peki seküler elit arkadaşlardan kaç tanesi var güneydoğuya gidebilecek? (istesenizde yollamazlar zaten lan korkmayın. sadece anadolu çocukları`nı yollarlar... rahat olun =)
daha yazacak çok şey var ama klavye başında gönül eğlendirmeye vaktim dar
buyurunuz beyler.

(paint`i açın şimdi, çizin bakalım... bir şehit anası çizebilecekmisiniz! yada çok maçanız yiyorsa gönüllü yazdırın doğuyu!)

yokluğum türk varlığına armağan olsun.
Offline şulem
[ ]
şulem

# 19.2.2008 19:18:52
benimde kuzenim şehit teyzem başörtüsü takıyor bu onun kişisel tercihi olabilir bize geldiğin gün sana hususi konuşturcam kamusal alanda türbanlı çalışılmaması taraftarı oda şehit anası
Offline byismet
[ ]
byismet

# 19.2.2008 19:20:23
Zamanında bu vatanı kurtaranların arasındaki o mübarek kadınlarımız da kapalıydı.Unutmayalım..
Aşık olmak erkeğe yakışır. Kadına asla. Kadına yakışan sadece aşktır.
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 19.2.2008 19:21:31
Alıntı : şulem
benimde kuzenim şehit teyzem başörtüsü takıyor bu onun kişisel tercihi olabilir bize geldiğin gün sana hususi konuşturcam kamusal alanda türbanlı çalışılmaması taraftarı oda şehit anası

teyzen bir örnek
1
ben yukarıda sayısız örnek verdim
üstelik
dedim...
sizce sonuç ne olur ?
+ hususi görüşmeye gerek yok, zira bu konuda ki tüm sabır kredimi tükettim, mezardan dedem kalkıp bu konuda tartışsa geri mezara sokarım...
teyzenin de şehit anası olduğunu söylüyorsun, kendisine karşı bir densizlikte bulunmak istemem canım!

Offline şulem
[ ]
şulem

# 19.2.2008 19:31:28
Alıntı : HIPHOPotam
Alıntı : şulem

teyzen bir örnek
1
ben yukarıda sayısız örnek verdim
üstelik
dedim...
sizce sonuç ne olur ?
+ hususi görüşmeye gerek yok, zira bu konuda ki tüm sabır kredimi tükettim, mezardan dedem kalkıp bu konuda tartışsa geri mezara sokarım...
teyzenin de şehit anası olduğunu söylüyorsun, kendisine karşı bir densizlikte bulunmak istemem canım!

zaten densizlik edicek tarzda biri olmadığını iyi biliyorum... soruna açık cvp verim referanduma gidilse türbana evet derler

Offline büşü
[ ]
büşü

# 19.2.2008 19:34:22

Allah aşkına soruyorum
bu ülkede referandum yapılsa şu başörtüsü yasağı! bu ailelerden kaç tanesi hayır oyu verir??

bunun sonucu düşünmeye bile gerek yok derim ben

(paint`i açın şimdi, çizin bakalım... bir şehit anası çizebilecekmisiniz! yada çok maçanız yiyorsa gönüllü yazdırın doğuyu!)

paintte herşeyi çizebilirler ama, burda durmak lazım işte

Uyan, sonsuz rüyalardan uyan..
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 19.2.2008 20:30:02
ben şunu demiyorum ki esra
şehit ailelerinin tamamı bu yasağa karşıdır.
ama görünen köy kılavuz istemiyor.

Offline crazywolff
[ ]
crazywolff

# 19.2.2008 20:32:57
güzel tespit
ßiri qider ßiri qeLir hayat hep ßöyLedir VedaLar koysada ßazen qitmek qerekir.. MeseLe ßekLemektir. MeseLe ÖzLemektir.. ßeLki ben yanıLdım Sonum Depresiftir
Offline kimi
[ fofeynk. ]
kimi

# 19.2.2008 22:34:16
hösst ama recep...
babaannem kapalı değil di
yengenm de öyle..

biz de anadolu çocoguyuz.
çok çirkin geldi bana bu konu.

bari şehitleri karıştırmayın.
ailemi karıştırmayın,aileleri karıştırmayın..
Random play
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 19.2.2008 23:09:33
mert
ben kimseyi kapalı yada açık olmasıyla zihnimde biryerlere oturtmam.
kimseye görüntüsüyle kalıp biçmem.
bu konuyu açtım da ben ne görünüyorum?
askerlik yan gelip yatma yeri değil diyen bir parti liderine sahip akp yanlısı mı?
yada ne bileyim, şehit ailesi üzerinden siyaset rantı sağlamaya çalışan bir çirkef mi?

ben iki yıldır yazıyorum burda, sen benim iki katım fazla zamandır. son 3 ayı saymazsak bir kişi gösteremez başörtüsü konusunda bu kadar katı olduğumu.
ben kapalılık olgusunu üç beş densizle genellemeyin dedim, bunu kişilerin bireysel özgürlüğü nezdinde düşünün dedim, bu sorun kalkarsa bunun üzerinden siyaset yapabilecek şerefsizler kalmaz dedim...
ben kapalı olma olgusunun iyi niyetli vizyonundan bahsettim hep.
ne kadar kaale alındı?
baktım olmuyor iyi niyet çizgimi aşıp daha radikal dile getirdim bazı şeyleri...
dikkat çekmeye başladı!.. şimdi şimdi.

şehit aileleri üzerinden siyaset yada çirkeflik yapmıyorum.
ki cidden sordum ben bu soruyu, bu yasağı referandum`a götürsek sadece şehit aileleri onaylasa, bu vatan için en kıymetlilerini , oğullarını kaybeden aileler...
çıkardığım sonuç yalan mı ki?

tayyip te toprak olacak, baykal`da, bahçeli` de...
ben size diyorum
şu yasak yüzünden varya
çocuklarımız bizimle taşak geçecek ! dalga geçecek yazsaydım hafif kalırdı burda kusura bakmayın hiçbiriniz.
kurt kocar, köpeğe maskara olur derler ya
yarın öbürgün altını bezlediğimiz çocuklarımız bizi gerizekalılıkla suçlayacak...
maskara olacağız. ona yanıyorum!

Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 20.2.2008 00:06:40
tüm olarak yaptığım genellemeyi geri alıyorum o zaman
geneli diyorum
o anlık bir hatamdır özür de diliyorum sadece "tüm" dediğim için.

muhalefet olarak görmedim murat.
ben sadece şundan sıkılmış durumdayım
başörtüsü konusunun insanların sadece gördüğü bildiği kapalılarla genelliyor olması
rejim elden gidiyor , mahalle baskısı gibi toplumsal varsayımlar yapılması.
zorla kapatılan kızlar diye bir sürü muhabbet dönmesi, peki zorla açılan kızlar? bunları hiç düşündük mü
benim burda anlatmak istediğim sadece kapalılık , açıklık durumu da değil.
benim burda anlatmak istediğim şehitlerin sosyal tabakasını belirtmek.
bu insanların dağıtımını da ben yapmıyorum doğal olarak...

bu tabakanın omuzlarında yaşayıp ezdikleri yetmiyormuş gibi yasaklarla sindiren elit tabakayı gözler önüne sermek.
abi türban/ başörtü her ne boksa bunun tartışması nedir ya ?
ben 28 şubat`a kadar türban diye bir kelime bilmiyordum
sc ye gelene kadar Türban diye bir tartışma yaşamadım...
sakarya muhafazakar derler! öyledir... ama bir o kadar da saygılıdır.
burda mini etekli kıza laf atıldı diye dayak yiyen üniversite öğrencileri oldu, sonra haber edildiler ülkücüler kavga çıkardı falan diye... böyle bir şehirde yaşıyorum ben ya.
sakarya üniversitesinin esentepe-merkez kampüsünde kızlar her şekilde rahat rahat geziyorlar! birisi birisine diyemez sen kapalısın giremezsin (ilçelerde ki kampüslerde bu söz konusu değil), yada hiç kimse bir kız mini etekli diye tacize maruz kaldığında sessiz kalmaz kimse.

ben birini giysiler içinde kalıplandıran zihniyeti anlamıyorum/yadırgıyorum/yargılıyorum. bu meseleye sadece bireysel hak ve özgürlük nezdinde bakıyorum ayrıca...
ha arkasında dönen oyunları da belirtiyorum o ayrı.
ama tak dedi , peygamber değil kimse ! nereye kadar sabır ?!

Offline tweety
[ Uçurum Çiçeği ]
tweety

# 20.2.2008 00:34:44
hem bu durumdan sIkIlIp, her kionuda laf sayip, hem de konu acmak cok tezat once bunu soyleyeyim.

genelde anadolu cocuklarinin doguya gitmelerinin nedeninin basinda ise egitim gelir. orta veya dar gelirli ailelerin cocuklari uni okumadigi icin de haliyle 15 ay askerligini fiziki de yrindeyse doguda yapar.
ama senin tabirinle ust tabaka cocuklari ise univeriste okuduklari icin kisa donemle isi bitirir, askerligini erteler veya okudugu bolume gore rahat yerde askerlik yapar. bunu anlamak o kadar zor olmasa gerek.

Offline tweety
[ Uçurum Çiçeği ]
tweety

# 20.2.2008 00:51:45
sonucta kisinin istegine gore degil mi?

Offline GrambLe
[ ... ]
GrambLe

# 20.2.2008 01:02:04
pek bir bağlantı kuramadım ama..
insan, insan olsun önce..
Offline PartyGirl
[ ]
PartyGirl

# 20.2.2008 02:26:51
Konu başlığı provoke edici ve doğrusu yanlış bir şekilde genellemeye girdiği için aşağıdaki mesajı temel alıp yorum yazacağım zira hipo nun böyle bir provokasyon yapmak istediğine inanmıyorum. Kendisi kızmış birşeylere ama uzlaşmak istiyorsak hükümetten farklı olarak insanları cereyana getirip taraflar oluşturmaktansa ortak paydalarda uzlaşma taraftarıyım...

tüm olarak yaptığım genellemeyi geri alıyorum o zaman
geneli diyorum
o anlık bir hatamdır özür de diliyorum sadece "tüm" dediğim için.

muhalefet olarak görmedim murat.
ben sadece şundan sıkılmış durumdayım
başörtüsü konusunun insanların sadece gördüğü bildiği kapalılarla genelliyor olması
rejim elden gidiyor , mahalle baskısı gibi toplumsal varsayımlar yapılması.
zorla kapatılan kızlar diye bir sürü muhabbet dönmesi, peki zorla açılan kızlar? bunları hiç düşündük mü
benim burda anlatmak istediğim sadece kapalılık , açıklık durumu da değil.
benim burda anlatmak istediğim şehitlerin sosyal tabakasını belirtmek.
bu insanların dağıtımını da ben yapmıyorum doğal olarak...

bu tabakanın omuzlarında yaşayıp ezdikleri yetmiyormuş gibi yasaklarla sindiren elit tabakayı gözler önüne sermek.
abi türban/ başörtü her ne boksa bunun tartışması nedir ya ?
ben 28 şubat`a kadar türban diye bir kelime bilmiyordum
sc ye gelene kadar Türban diye bir tartışma yaşamadım...
sakarya muhafazakar derler! öyledir... ama bir o kadar da saygılıdır.
burda mini etekli kıza laf atıldı diye dayak yiyen üniversite öğrencileri oldu, sonra haber edildiler ülkücüler kavga çıkardı falan diye... böyle bir şehirde yaşıyorum ben ya.
sakarya üniversitesinin esentepe-merkez kampüsünde kızlar her şekilde rahat rahat geziyorlar! birisi birisine diyemez sen kapalısın giremezsin (ilçelerde ki kampüslerde bu söz konusu değil), yada hiç kimse bir kız mini etekli diye tacize maruz kaldığında sessiz kalmaz kimse.

ben birini giysiler içinde kalıplandıran zihniyeti anlamıyorum/yadırgıyorum/yargılıyorum. bu meseleye sadece bireysel hak ve özgürlük nezdinde bakıyorum ayrıca...
ha arkasında dönen oyunları da belirtiyorum o ayrı.
ama tak dedi , peygamber değil kimse ! nereye kadar sabır ?!

Doğrusunu isterseniz özgürlükler konusunda kesinlikle hak veriyorum başörtüsünü savunanlara zira özgürlük ise hepimizin istediği tersini düşünmek insanın kendisiyle çelişmesi anlamına gelir.

Peki bu kadar özgürlükçü aydının bu işe karşı çıkması nedendir? Efendim olay aslında basittir; özgürlük adı altında belli bir kesimin bu özgürlük parsasını toplamasıdır zira özgürlükten bahsediliyor ama Türkiye`de sanki herşey özgür sadece başörtüsü yasaklıymış gibi bir atmosfer yaratılmış hükümet tarafından. Bilginiz dahilinde Türkiye yıllardan bu yana hep yasaklar ülkesi olmuştur. Zamanında komünist bunlar diye birçok kitap yakan, insanları düşünce suçundan cezalandıran, sürgün eden unutmayın ki bu devlettir lakin aynı devlet şimdi "özgürlük!" demektedir.
Kuşkunuz olmasın ki bu forumda buna en çok inanmak isteyecek insanlardanım lakin bu, Türkiye gerçeklerinde ve şartlarında bir ütopya olmaktan öteye geçemeyen sözüm ona bir özgürlüktür. İslamcı-özgürlükçü yazarlar son günlerde musevi de kippasını taksın girsin üniversiteye biz özgürlüğün her türlüsünü destekliyoruz diyorlar. Ne güzel tabii, keşke hayat böyle güllük gülistanlık olsa sevgili yazarlar.

Bakınız günümüzde aleviler sırf alevi oldukları için polis karakollarında işkence görüyorlar hala, bir kişinin dine inanmaması veya tanrıya inanmaması ise toplumun kabul edemeyeceği bir düşünce ama tabii hükümete soracak olursanız onlar madalyonun gözüken yüzünden bunların hiçbirine karşı değiller.Peki olay halka indirgendiği zaman halkımız özgürlüklere ne kadar hazır? Bunu soran veya düşünen bir hükümet göremiyorum doğrusu. Özgürlükler tabii ki her insanın hakkıdır ama o özgürlüğe sahip olabilmeniz için önce o özgürlüğü taşıyabilecek bilgiye ve bilince kavuştururmanız gerekir. Nasıl araba kullanmak için önce ehliyet almak, üniversiteyi okumak için önce sınavda başarı sağlamak gerekiyorsa özgürlüklere sahip olmak için de bilinçli bir topluma sahip olmak gerekiyor zira ancak böyle özgürlük kelimesinin hakkını verebilir ve onu hakedebiliriz. Eger siz halkı bilinçlendirmeden, özgürlüğü sadece kendi çıkarlarınız dahilinde kullanarak ve halkın yarısını da karşınıza alarak insanları özgürleştirme işine girerseniz bunun kaçınılmaz sonucu olan kaosun da bilinçli ve tek sorumlusu olursunuz.İnsanları farklı kutuplara ayırır ve halkı uzlaşmaktan ziyade kavgaya sürüklersiniz sayın Tayyip(namı diğer duvar)

Özgürlükler verilmelidir ama sadece bir kesime veya zümreye değil halkın tamamına verilmelidir. Her vatandaş bu özgürlükte kendi payına birşeyler çıkartabiliyorsa o zaman siz o halkı özgür bırakmış olursunuz. İşte bu kadar aydının yemediği nokta budur. Kendi yandaşlarını kamuya sokmanın yollarını aramaktansa biraz da toplumun tamamını düşünüp herkesin kabul ettiği bir özgürlük anlayışını tartışmalıdır hükümet yoksa ben yaptım oldu deyip öfke pozları atarak siyaset yapmayı bu ülkenin aydınları yemiyor (tabii bu ülkenin büyük çoğunluğu ne yazık ki bilinçli olarak cağil bırakıldığı için bunu yiyor o ayrı zira oylar, halk referandumu gibi bir sürü örneklendirmeye gitmek mümkün, bu bile halkın hazır olmadan sözde özgürleştirilmeye çalışılmasının bir göstergesidir nazarımda)

Le mot que je retiens entre mes lèvres, est mon esclave. Celui que je prononce, est mon maître.
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 20.2.2008 03:02:57
@ tivi : kısa dönem olup güneydoğuda yapanda, şehit olan da var, hatta bir anne vardı "vatan sağolsun demeyeceğim" açıklamasında bulunmuştu ve gündeme oturmuştu bu fakat asıl tartışılması gereken şey kaçmıştı orada, şehit olan genç, ebeveynleri tarafından çocukluğunda eline oyuncak silah bile verilmeden yetiştirilmiş, ana dili gibi ingilizce bilen, yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar mühendisi olan bir gençti...
meslek yüksek okul mezunlarının da kısa dönem yapması için bir kanun çıkıyor diye birşey duymuştum, eğer doğruysa bende kısa dönem yapacağım ama her zaman söylediğim / arzuladığım şey güneydoğuda askerliğimi yapmaktır! bunu dile getirince salak yerine bile konabiliyorsunuz üstelik bu da var...

@ partygirl :
son paragrafından başlamak istiyorum
kim söylemişti hatırlamıyorum şu an "aydın dediğin milletin önüne ışık tutmalı, gözüne değil, bizim aydın dediklerimiz milletin gözüne ışık tutuyor" demişti birisi, çok etkilenmiştim, 8 yaşımdan beri unutamadığım ve örneklerini gördüğüm cümledir.
halkı aydınlatması gerekenler halkın görmesini engelliyor, halkta ne yapacağını ciddi anlamda şaşırıyor.
bulamıyorum bir türlü seçimlerden hemen sonra bir yorumum vardı akp`nin neden bu kadar oy aldığıyla ilgili... milleti cahil bırakır üstüne bir de inanç sistemine "ben bilirimci" tavırlarla yasaklar getirirseniz o yasakların ve cehaletin ardında insanlar radikal düşüncelere kayarlar, akp`ye de oy verirler şeklinde kısaca özetleyebilirim.
benim anlamadığım bir toplumun sosyolojisi 100-150 yılda nasıl değişir? nasıl radikalleşir.
osmanlı döneminde insanlar kippa`sıyla haçıyla dolaşıyordu
yahu hepsini geçtim direk gördüğümle örneklemek istiyorum balkan coğrafyası üzerinde priştine, kırçova özellikle ohrid gibi şehirlerde insanlar hala bu iç içelikle yaşıyorlar, birbirlerine bakış açıları müslüman, hristiyan tarzında değil nasıl insan olduğu tarzındadır.
ki arnavutlar`ın dünya üzerinde brezilya`lılardan sonra en katı katolikler olduğu söylenir, buna rağmen bu durum söz konusu...

ben sadece başörtüsü konusunda bu şekilde yırtınmıyorum, bazı yanardöner yazarlar gibi de bugünlere gelindiğinde kıvırmıyorum efenim kippalısı da girsin haç takanı da falan diye, önceden de söylüyordum bunları...
sadece dini özgürlükler değil, herşeyden önce ifade özgürlüğü Türkiye`de çok kısır bir konu ama özgürlüklere yönelik tutumları artık sadece eğitimle değil, özgürlükleri kısıtlayan unsurlara karşı caydırıcı reformlarla hızlandırabiliriz ki toplum başta reaksiyon gösterse de bir iki nesil sonrası işin farkına varacaktır.

Eger siz halkı bilinçlendirmeden, özgürlüğü sadece kendi çıkarlarınız dahilinde kullanarak ve halkın yarısını da karşınıza alarak insanları özgürleştirme işine girerseniz bunun kaçınılmaz sonucu olan kaosun da bilinçli ve tek sorumlusu olursunuz

bunu da her seferinde belirtiyorum
bugüne kadar akp`nin zıt kutubu bu tutumdaydı, bugün aynı tutumları akp sergiliyor...
insanlarin düşünce yapıları radikalleştiriliyor resmen, orta yolu bulamaz hale getiriliyor.

ama şu da her zaman unutuluyor
kimisinin türban, benim başörtüsü olarak nitelendirdiğim şey günlük hayatın içinde olan birşey, ifrit olduğum bir diğer konu ise bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum insanı
bekir çoşkun diye bi amcam çıkıyor türban`lılar niçin meydanlar da değil? diye köşe yazısı düzüyor
sadece champs elysees yada taksim meydan`ına bakanlar elbette ki göremezler 3.5-4 yıldır sakarya ve kocaeli de 2.5 yıl kadar (yamulmuyorsam zaman konusunda) bursa`da hatta bundan iki yıl kadar önce 5.5 ay kadar takip edebildiğim kadarıyla izmir`de dahi "başörtüsüne özgürlük" mitingleri yapıldı...

bu sadece bir örnek, örnek üzerinde durmaya gerek yok, vurgulamak istediğim herkes herşeyi bildiğini sanıyor, herkes gördüğünden ibaret olanı biliyor.
ben bu ülkenin 20 den fazla şehrini dolaştım (babam sağolsun) tek söylemek istediğim oturduğunu yerden internet, tv, gazete ile ülke`yi takip etmeyin...
tayfun talipoğlu`nun size sunduğu gözlerinizle görüp varacağınız analize benzemez...
çıkın ya, dolaşın, görün ülke insanının bu konuda düşüncelerini...
herkes kendi şehrinden mes`ul olacaksa benim şehrimde zaten böyle bir problem yok, dekan`a da soruçturma açıldı bu yüzden hatta, sıkıysa gelin siz engelleyin demişti dekan... bunun sebebi sakarya`nın muhafazakar bir şehir olması değil, bunun sebebi sakarya halkının üniversitesine verdiği değer.
kampüs itü`ye bağlıyken ve tüm itü boykot halindeyken halk kampüsün içinde / dışında nöbet tuttu, dersler boykot edilemesin diye ! bilmem anlatabiliyormuyum??

masasının başında üç beş düşünce kurmayı, bir iki siyasi anlamsız kelimelere anlamlar yükleyerek, amlamlı olguların içini boşaltarak siyaset yapıyor, tüm ülkeyi gerilime sürüklüyor
e madem illa da bilinçli halk illa da o bu diyorsunuz

ya off
yazmaktan usandım, ciddiyim
gidin anadolu`ya
istanbul`da , izmir`de , ankara`da yada sahil kesiminde ki kapalılara kefil olamam ama, gidin anadoluya, tanışın bir "kendi tabirinizle" türbanlıyla...
ne bileyim sohbet muhabbet edin, islam`ın hoşgürü yaklaşımını kendiniz görün, o kişinin mini etekli yada başı açığı farklı görmeyişini, saygı duyuşunu gözlemleyin...
ya ne bileyim yapın birşeyler
beynimi kusturmayın yeter!!
yada çok dolanmayın
gelin evime, misafirim olun bir çayımı için!..
herkes için geçerli, şu güne kadar kedi köpek gibi didiştiklerim dahil!..
Offline DuHaN
[ Yinemi Vize :( ]
DuHaN

# 20.2.2008 03:08:31
Alıntı : AcHiLLeS__
Ne diim hic bi ölüye saygınız yok ??

Bir Ayette aynen Şöyle Geçiyor arkadaşım

“Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz. Çünkü hakikatte onlar diridirler. Fakat siz anlayıp bilemezsiniz..”

başka bir yerdede şöyle geçer

Allah yolunda din,vatan ve millet uğrunda savaşırken ölenler ŞEHİT`tirler
Erkek Adamın Tuttuğu Takım Nüfus Kağıdında Yazar
Offline crazy crocodile
[ ]
crazy crocodile

# 20.2.2008 20:34:22
1- askere giden birinin annesi ortalama kaç yaşındadır en az 40 insanlar yaşlandıkça dinine daha yatkınlaşır erkekler kahveyi falan bırakır camiye başlar kadınlar kapanır namaza başlar. 2-şehitlerimizin çoğu anadoludan anadolu kadınları metropel kadınlarına göre daha kapalı ( yanlış anlaşılmasın başörtüsü olarak ) 3-belkide gördüğümüz şehit anaları günlük hayatta kapalı değil islam aleminin cenaze törenlerine olan saygısından cenazede başörtüsü takmıştır
çarşı 9 a karşı 8 e razı
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 20.2.2008 20:37:56
Alıntı : crazy crocodile
1- askere giden birinin annesi ortalama kaç yaşındadır en az 40 insanlar yaşlandıkça dinine daha yatkınlaşır erkekler kahveyi falan bırakır camiye başlar kadınlar kapanır namaza başlar. 2-şehitlerimizin çoğu anadoludan anadolu kadınları metropel kadınlarına göre daha kapalı ( yanlış anlaşılmasın başörtüsü olarak ) 3-belkide gördüğümüz şehit anaları günlük hayatta kapalı değil islam aleminin cenaze törenlerine olan saygısından cenazede başörtüsü takmıştır

dikkatli bakılırsa örnek verdiğim resimlerden bir tanesi cenaze töreni içinden
sizler de zaten linklerden bakabilirsiniz
ama tespitiniz yerinde
şehitlerimizin çoğu anadoludan...
bü ülkenin asıl sahipleri yani!.. bilmem anlatabiliyormuyum?
Offline a t h e n a
[ @Çanakkale :) ]
a t h e n a

# 22.2.2008 13:18:21
Alıntı : tweety
hem bu durumdan sIkIlIp, her kionuda laf sayip, hem de konu acmak cok tezat once bunu soyleyeyim.

genelde anadolu cocuklarinin doguya gitmelerinin nedeninin basinda ise egitim gelir. orta veya dar gelirli ailelerin cocuklari uni okumadigi icin de haliyle 15 ay askerligini fiziki de yrindeyse doguda yapar.
ama senin tabirinle ust tabaka cocuklari ise univeriste okuduklari icin kisa donemle isi bitirir, askerligini erteler veya okudugu bolume gore rahat yerde askerlik yapar. bunu anlamak o kadar zor olmasa gerek.

Doğu`ya gidenlerin çoğunun öğrenim durumu çok mükemmel değil ama içlerinde üniversite bitirenlerde var.
Ayrıca rahat yerde askerlik yapmasının tek nedeni iyi bir üniversite bitirmekte değil. Ankara ve Antalya`da askerlik yapan bir kaç tanıdığımın hiç biri üniversite mezunu değil ama mükemmel yerde, rahat bir askerlik yapıyorlar.. Bu biraz torpillerinin sağlamlığına bağlı.
Bir de çürük raporu alanlar var..
O HAİNLERE ZATEN SÖZÜM YOK..
Mesela benim kuzenim epilepsi hastasıydı ve ameliyat oldu.. Askeri muayeneye gittiğinde, bu durumu yüzünden ona çürük raporu verdiler..
Bir de hasta olmayıpta çürük raporu alanlar var ki bunlarında ailelerinin maddi durumları, yoksulluk sınırının epeyce üstünde bulunmakta..
●●●Yaş haddinden emekli oldum gençliğimden... ®●●●
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS