Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Vizyon Forumu Kuralları
  • Sayfalar #
  • 1
Offline SanalCafe.com
[ SanalCafe.Com ;) ]
SanalCafe.com

# 2.11.2007 18:39:30
Vizyon forumununda başlık açarken şu kurallara dikkat etmenizi rica ederiz:

1) Her hafta -ki bu Cuma günlerine tekabül ediyor- vizyona giren filmler forumun yöneticisi tarafından açılarak iğnelenecektir. Başlıklar "[Vizyonda Bu Hafta] - gg.aa.yyyy" şeklinde açılacaktır.

2) Birinci kuralın olması sebebiyle [Vizyon] şeklindeki başlıklar bundan sonra açılmayacaktır. Ek olarak, film fragmanları [Vizyonda Bu Hafta] veya [Yakında] başlıklarında verileceği için [Fragman] başlıkları da açılmayacaktır. Bu şekilde açılacak olan başlıklar kilitlenecektir.

3) [Haber] başlıkları kapsamına sinema dünyasından haberler, sinema ödülleri vs. girecektir.

4) İzlediğiniz film hakkında yapacağınız yorumların [İzledim] başlıkları altında olmasına lütfen özen gösteriniz. Eğer, izlediğiniz filmin [İzledim] başlığı yoksa, lütfen [Yakında] veya [Vizyonda Bu Hafta] gibi bilgilendirme amaçlı başlıklara değil, [İzledim] başlığı açarak yorumunuzu yapınız.

5) [TV] ve [TV`de Sinema] başlıklarını şu şekilde ayırt edip, başlıklar öyle açılacaktır. [TV` de Sinema] başlıklarında, isminden de belli olduğu üzere TV`de gösterilen sinemalara yer verilecektir (Mümkünse filmin konusunu ve oyuncuları eklemeye özen gösteriniz). [TV] kapsamındaki başlıklar ise sinema haricinde televizyonu ilgilendiren başlıklar olabilir. Reklam, TV Show vs.

6) Oyuncuların hayatları, yaptıkları işler hakkında bilgi vermek, almak ve tartışmak istiyorsanız [Oyuncu] etiketini kullanabilirsiniz. Aynı şekilde sahnelenecek tiyatrolar hakkında bilgi vermek, almak ve tartışmak için [Tiyatro] etiketini kullanabilirsiniz.

7) Film hakkındaki yorumlarınızı başlığa değil içeriğe yazmaya özen gösteriniz.
Örneğin ; [iki dakika önce izledim ,süper , sıkıldım , İzledim ] yerine, sadece [İzledim] olarak yazıp yorumu mesajınıza yazmak.

8) Genel sayfa düzeni açısından başlıkalrınıza etiketlendirme yaparsanız forum göze daha hoş görünecek, aradığımızı çok daha rahat bulabileceğizdir. Etiketlendirilmeyen başlıklar düzenlenecektir.
Kullanılan bir kaç etiket örneği: [Haber], [İzledim], [TV], [Yakında], [TV`de Sinema], [Oyuncu], [Tiyatro]
Bu etiketlere uymadığını düşündüğünüz başlıklarınız olursa yönetici uygun gördüğü takdirde kendi etiketinizi kullanabilirsiniz. (Yine de etiket alamayan konular olursa etiketsiz kalacaklardır.)

9)Yabancı filmlerin orjinal isimlerini öncelikli olarak, parantez içinde de Türkçe isimlerini isteğe bağlı olarak yazabilirsiniz.
Örneğin; [İzledim] All Or Nothing (Ya Hep Ya Hiç) gibi...

10) Türkçe imla kurallarına dikkat etmeye, ß, æ, € gibi karakterler kullanmamaya özen gösteriniz.

SPOILER UYARISI HAKKINDA

Açacağınız başlıklar ya da yapacağınız yorumlar film ile her hangi bir ipucu veriyorsa, bir sahneden, br espiriden, filmdeki olaylardan, filmin sonundan bahsediyorsa; lütfen mesajınıza (ya da başlığa) "Spoiler" yazarak, mesajın bu tür bilgiler içerdiğini hakkında üyeleri uyarınız.
Böylece filmi izlemeyenlerin hevesi okuyunca kaçmayacaktır.

Son olarak; lütfen başlık açmadan önce, başlığın daha önce açılmış olup olmadığını kontrol etmek için "Forumda Arama" yı kullanınız. Eğer bir yorumunuz varsa açılmış olan başlıktan devam edebilirsiniz.

Daha kaliteli bir Vizyon Forumu için herhangi bir soru, öneri, görüş olursa bu başlık altında belirtebilrisiniz...
Teşekkürler...

SanalCafe.com Hücum Bot
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS