Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
İzmit`te tarihi cami kundaklandı
  • Sayfalar #
  • 1
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 14.2.2008 18:36:28
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=300198

Kocaeli-İzmit’in en eski camilerinden tarihi Yeni Cuma Camii yakılarak ateşe verildi. Önceki gece saat 24.00 civarlarında meydana gelen kundaklama eylemeni yoldan geçen vatandaşlar fark etti.

İzmit’in en eski camilerinden olan, 99 depreminde gördüğü hasardan sonra tadilat edilerek tekrar ibadete açılan Yeni Cuma Camii`nin, camını kırarak içine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler camiyi ateşe verdi.

Bayanların namaz kıldığı bölüme giren kundakçılar, yerdeki halı ve kilimleri tutuşturduktan sonra, raflarda duran Kuran-ı Kerim ve tesbihleri de yakarak olay yerinden kaçtı.

MİMAR SİNAN`IN CAMİSİ

Çevreden geçen vatandaşların caminin içinden gelen dumanları fark etmesi üzerine, Kocaeli İtfaiye ekiplerinin çok büyümeden söndürdüğü yangın ile ilgili olay yerinde inceleme yapan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı ekipler, akli dengesi bozuk kişilerden şüphelendiklerini söylerken, kundaklamayı yapan kişilerin, caminin duvarına, `hadi adli tıp beni bulun` şeklinde yazılar yazıldığına dikkat çekti.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken, Mimar Sinan’ın 1568’de inşa ettiği Tarihi Yeni Cuma Camii son bir aydır ikinci kere kundaklanıyor. Yeni Cuma Camii ocak ayının ilk günlerinde de, kimliği belirsiz kişilerce kundaklanmıştı.

buyurun
provakatif bir olay daha...
bir haber daha var aynı sitede akmerkezde ulu orta namaz diye...
28 şubat`ın öncesinde yaşananların aynısı yaşanıyor...
yine birileri ortamı kızıştırıyor!
bazı kesimlerin de işine geliyor
hadi kızıştırın
hadi bi 28 şubat daha gelsin
bundan 50 yıl sonra da Tayyibi mumla arayalım, daha radikal olanı gelsin başımıza...

yokluğum türk varlığına armağan olsun.
Offline DarkSky
[ Drive it like you stole it ! ]
DarkSky

# 14.2.2008 19:09:24
provakasyon kokuyor , hemde buram buram...
recep sende bilirsin , izmitin hatırı sayılır bir kısmı muhafazakardır , tabiiki orda da her düşünceden her dinden insan var ama bana bu muhafazakar kesim kışkırtılmaya çalışılıyor gibi geldi...
cami yakmak ? kundaklamak ? ne müslümanlığa nede insanlığa sığar.
olaylar daha da kötüleşeceğe benziyor , umarım korkulanlar olmaz..

Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 14.2.2008 20:52:50
Alıntı : DarkSky
provakasyon kokuyor , hemde buram buram...
recep sende bilirsin , izmitin hatırı sayılır bir kısmı muhafazakardır , tabiiki orda da her düşünceden her dinden insan var ama bana bu muhafazakar kesim kışkırtılmaya çalışılıyor gibi geldi...
cami yakmak ? kundaklamak ? ne müslümanlığa nede insanlığa sığar.
olaylar daha da kötüleşeceğe benziyor , umarım korkulanlar olmaz..

kötüleşecek...
resmen psikolojik harp bu yahu
haberlere bakın
ard arda patlayan
mini etekli kızın bacaklarına kezzap atıldı
ardından gelen haber
cami kundaklandı (aynı cami ocak ayında da kundaklandı)
ardından gelen haber
akmerkezde ulu orta yerde namaz kılındı...
şimdiye kadar olmadı böyle şeyler de şimdi mi olacak
bir kere heryerde namaz kılınmaz, dışarıda, herkesin ayakkabılarıyla bastığı ortamda seyahat halinde (evinden en az 90 km uzakta ve kalacak yeri olmayacak şekilde) değilse kişi öyle dışarıda namaz kılamaz
necasetten taharet diye birşey var yahu...
olay sadece izmit değil ki bahadır.
ülkeyi ayağa kaldırmaya çalışıyorlar
28 şubat öncesinin renkli fotokopisini koydular gözümüzün önüne...
hayırlısı bakalım!
yokluğum türk varlığına armağan olsun.
Offline unknown
[ barbuta kafa tuttum ]
unknown

# 14.2.2008 21:02:55
boka batıyoruz..
kaçtığım her korkulu rüya uyanıkken buldu beni tek uyanık ben oldum baktım yalnızdım tekrar uyudum
Offline illegalizer
[ Yalan söyleyen insan tüccara benzer. Bir kere amacına ulaştımı herkese aynı tarifeyi uygular... ]
illegalizer

# 15.2.2008 08:18:48
Allah bizi bu felaketlerden korusun. Güzel İzmit`in tarihi camisidir o.
kararsız biri değilim heralde... öyle zannediyorum
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS