Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Öğretmeni oldukları yabancı dili konuşamadılar
  • Sayfalar #
  • 1
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 2.2.2008 19:15:42
"İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİYLE TERCÜMANLA ANLAŞTILAR"
Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü Sadettin Sabaz da protokol ile ilgili bilgi verirken, turizm ve otelcilik öğrencilerinin dil konusunda zayıf olmaları nedeniyle böyle bir proje hazırlandığını bildirdi.
Sabaz, birkaç hafta önce İngiltere’den gelen dil uzmanlarının 9 okulda incelemeler yaparak bir rapor hazırladıklarını söyledi. İngiltere’den gelen heyetin "acı bir gerçeği de dile getirdiklerini" belirten Sabaz, heyettekilerin İngilizce öğretmenleriyle tercüman aracılığıyla konuştuklarını ifade ettiklerini vurguladı.
Sabaz, proje kapsamında anadolu turizm meslek liselerinde görevli İngilizce öğretmenlerinin eğitim alacaklarını ve bu öğretmenlerin, "uluslararası ingilizce öğretmenlerinin seviyelerini belirleme sınavı"na tabi tutulacağını söyledi. British Council’in desteğiyle bu öğretmenlere 6 haftalık "mesleki İngilizce materyal hazırlama eğitimi" verileceğini belirten Sabat, bu çalışmaya İngilizce öğretmenlerinin yanı sıra meslek öğretmenlerinin de katılacağını kaydetti.
haberin tamamı için link
http://www.milliyet.com.tr/2008/01/04/son/sonsiy03.asp?prm=0,420642888666

kişisel dipnot:
okuldan zerre ingilizce alamayıp altyazılı film izleyerek, altyazı düzenleyerek, altyazı yazarak (kasa kasa da olsa ) öğrendim ingilizceyi...
çok çok iyi olmasa da arada tekleyerek te olsa konuşabilirim ingilizce...
öğretmen diye çıkanlara buyrun bakın bi de

yokluğum türk varlığına armağan olsun.
Offline cienfuegos
[ ]
cienfuegos

# 2.2.2008 19:53:25
konuşmaya konuşmaya unutuyorlar tabi
insan mesleğini az da olsa sevmeli bunlar mesleklerinin yüzkaraları

bu arada başlık bir garip olmuş
sen aslında böyle şeylere çok dikkat edersin
ingilizce tercüman diye bir şey olmaz
Offline BAD_BOY_GFB
[ ]
BAD_BOY_GFB

# 2.2.2008 20:17:17
bunu duydum inan neremle güleceğimle şaşırdım
Vodafone gibi Seninle Her Anı Yaşarım ama Kusura Bakma Turkcell Gibi Seni Heryerde Çekemem...
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 2.2.2008 20:23:57
Alıntı : cienfuegos

ingilizce tercüman diye bir şey olmaz

haklısın! aceleye geldi...

Offline Liquid Cool
[ ]
Liquid Cool

# 2.2.2008 21:57:44
ben bu durumu nedense hiç garipsemedim...
neden garip olsun ki? tamamen yazıya dayanan bi eğitim sistemimiz var, eğer birazcık da olsa konuşmaya yönelik dersler eklenseydi bu böyle olmazdı ama ne yazık ki pek çok öğretmen ben ders saatimi geçirir paramı alırım mantığında olduğu için böyle gülünç bi haldeyiz.
Offline mrrrnav
[ uykum gelsin yeter yea ]
mrrrnav

# 3.2.2008 21:11:53
bir ingilizce öğretmeni adayı olarak durumu duyduğum ilk anda üzülmüştüm
ama ortada suçlu aranıyorsa eğitimciyi değil eğitim sistemini verilen eğitimin kalitesini suçlamayı uygun gördüm
neden mi?
aldığım dersler o kadar keskal alaka ki bazen bırakayım okulu evimin hanımı olayım diyorum
koca bir dönemi hadi ha gayret sen bunu daha iyi ezberlersin diyerek geçiyoruz
ders içerisinde ingilizce konuşmayı tercih eden öğretim görevlisi çok az
konuları türkçe düşünüyor türkçe tartışıyoruz
aldığımız çoğu ders alanımızla alakasız
geçenler de bana da soruldu sen şimdi ingilizceci olacaksın telafuzun süper dimi diye
cevabım aynen şu oldu
" hayır ben yazarak ve okuyarak iletşim sağlayacağım"
bunda suçlu değilim
karşımda benimle oturup düzgün telafuzu gösterecek bir adam yok
ha dizileri diyorsan dinleme becerim gayet iyi ama dört beceri (okuma,yazma,dinleme,konuşma) bir bütünlük içinde pratik edilmedikce bu tür manzaralar ortaya çıkar ve garipsenmez
bir ingilizce öğretmeni adayına en son lise bir de matematik gösterip yıllar sonra KPSS diye bir sınavda tekrar sorumlu tutarsan o öğretmen o salak sınavı geçmek için cebelleştiğinden ingilizcesinin kalitesini düşünemez hale gelir sende ordan atar tutarsın rezillik diye
unuttuk hepsini nuhun nefesini
Offline tweety
[ Uçurum Çiçeği ]
tweety

# 3.2.2008 21:35:05
sistem bozuktur ona he derim ama bu ogretmenlerin hic mi sucu yok demeye gelir? hayir tabiyki. bozuk sistemde yetismis, dili olmayan ogretmenler dil ogretmeye kalkarlarsa gelecek nesildeki ogretmenlerden de pek bi fayda beklememek gerek.

Turkiye de okurken yabanci dil bolumunu secmistim, ingilizce en iyi en sevdigim dersti,severdim. Buraya geldim, ingilizcem var kolay anlasirim diye dusunurken, ingilizce bilmedigimi ogrendim.bu ogretmenlerin sucu, benim degil. ondan sonra da mutercim tercuman olmak istedigim dilden nefret edip, ilgi alanimi degistirdim.

gecen gun bir radyoya ingilizce ogretmeni baglandi. radyocu bir cumle soyledi bunu cevirir misin diye. kadin beceremedi. kolay bir cumleyi bile ceviremedi. guler misin aglar misin,ogrencilerinden ne beklersin sen boyle ogretmenin..

universite giris sinavlarinda dil bolumlerine alim zorlastirilip, tek kagit uzerinde degil, sozlu sinava da tabi tutulmalilar. sinavlari agirlastirip hic bir alanda basarili olamayan bir ogrenciye " bir de yabanci dil deneyeyim" deme sansini vermemeliler.

sistem sucu oldugu kadar meslegini sevmeyen,layikiyla yapamayan ogretmenlerin de sucu bu. ki bir ogretmen aldigi paraya bakip, meslegini sevmiyorsa,ogrencisinin farkli olmasini bekleyemezsin.

Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 4.2.2008 00:54:46
Alıntı : Şehzade
hipoo abi günah ingilizce mingilicze, oturda arapça öğren

bilmediğimi kim söylüyor

Offline unknown
[ barbuta kafa tuttum ]
unknown

# 4.2.2008 00:57:30
Alıntı : HIPHOPotam

bilmediğimi kim söylüyor

ben ulen!!
kaçtığım her korkulu rüya uyanıkken buldu beni tek uyanık ben oldum baktım yalnızdım tekrar uyudum
Offline HIPHOPotam
[ uh senin neneğun... ]
HIPHOPotam

# 4.2.2008 13:38:04
Alıntı : unknown
Alıntı : HIPHOPotam

bilmediğimi kim söylüyor

ben ulen!!

cs atalım cs...
Offline ramcoletti75
[ ]
ramcoletti75

# 5.2.2008 14:24:22
Rektörler proflar buyrun ayıbınız buyrun bu zamana kadar tüm hükümetler (GAZİ hariç ) buyruz rezaletiniz. Eğitim sisteminiz bu kadar daha fazla değil daha kötüdürde muhakkak. Milli eğitim bakanlığı yazan çoraplarla bu işler olmuyor.
Offline nymphe
[ ambrosia ]
nymphe

# 5.2.2008 14:46:52
Üzücü bir durum eğitim sisteminin bozukluğu okulların müfredat düzenleyenlerin ayıbı... Yalnız haberdeki güzellikte eğitim olayı eğitime gönderilip sonrasında sınava tabi tutulacak olmaları...
Her aşk mavi bir masal anlatılmayan... Kırılınca biter anlarım düşümdeki rüya...
Offline tafo14
[ Kimya Uzmanı Üye ]
tafo14

# 5.2.2008 15:16:01
Bu noktada hazırlıktaki ingilizce öğretmenime tekrardan teşekkür ediyorum..Bizim anamızı ağlattı hazırlıkta..Her ders başı birini kaldırıp tell us something about diye başlayan emir cümleleri kuruyorduTabii bize çok büyük çile geliyordu...Kıymetini şu anda anlıyorum..Şanslıydım ki ingilizce öğretmek isteyen ve ingilizceyi bilen kaliteli bir öğretmene denk gelmiştim lise hazırlıkta...2 yıldır ingilizceyle uğraşmıyorum ama halen rahatlıkla(çok iyi değil ama kendime yetiyor şimdilik) ingilizce konuşabiliyorum..

Ben şanslıydım..ama bu başlıkta bahsedilen öğretmenlerden yetişen gençler tabii ingilizce öğrenemezler...Ahh ki ne ahhh...Bir de çok büyük marifetmiş gibi hazırlığı kaldırdılar...Az da olsa benim gibi şanslı öğrenciler ingilizce öğreniyorlardı....
A fan of Teoman und RAMMSTEIN-SC Gazete!-Anti Lincoln(Sözde Dünya starı...)
Offline mrrrnav
[ uykum gelsin yeter yea ]
mrrrnav

# 5.2.2008 18:04:21
ya speaking te iyi olmayınca öğretmen kötü mğ oluyor yapmayın yahu
bir insan fluent konuşamayabilir ama grammar de iyi olur

unuttuk hepsini nuhun nefesini
Offline tweety
[ Uçurum Çiçeği ]
tweety

# 5.2.2008 20:12:53
konusmada iyi olmadigi, gramerde iyi oldugu icin cocuklara sadece grameri ogretip konusmayi ogret(e)miyorlar ya sorun da bu. ogretmenin de sucu var haliyle.
bir dili dort dortluk bilmiyorsan ogretmenligini yapmayacaksin bu kadar basit.

(lafim sana degil mrrnaw,tamamen genel )
Offline ruiz
[ Gözleri`ne ]
ruiz

# 8.2.2008 11:56:49
İngilizce öğretmenleri ingilizce konuşamamış... Sanki çok önemli...
Konuşsalar başları göğe mi erecek...

Dilimiz Türkçe
Irkımız TÜrk
Tek bayrak tek Vatan
Dinimiz İslam

Başka dil yasak
Başka ırka geçit yok
Başka bayrak yok başkası vatan diyemez
Başka din yasak...

Gargamel sizin olsun Şirinler bizimdir!
Offline cienfuegos
[ ]
cienfuegos

# 8.2.2008 14:44:51
gün bugündür diyorsun sanırım : p
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS