Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[İzledim] Rope
  • Sayfalar #
  • 1
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 30.1.2013 23:37:22

Ölüm Kararı, İp, Rope
Filmin Yönetmeni: Alfred Hitchcock
Filmin Türü: Polisiye, Gizem, Gerilim
IMDB Puanı: 8.1
Yapım Yılı: 1948
Ülke: ABD
Yayınlanan Tarih: 28 Ağustos 1948
Senaryo yazarı: Hume Cronyn, Patrick Hamilton, Arthur Laurents, Ben Hecht
Başrol Oyuncuları: Dick Hogan, John Dall, Farley Granger, Edith Evanson, Douglas Dick, Joan Chandler, Cedric Hardwicke, Constance Collier, James Stewart, Alfred Hitchcock

Filmin Konusu:
Gerçek bir olaya dayanan film 1924 yılında Chicago Üniversitesi’nde okuyan Leopold ve Loeb adlı iki öğrencinin sınıf arkadaşlarını katletmeleri olayından esinlenilmiştir. Brandon ve Philip, aynı evde yaşayan iki arkadaştır. Macera peşindeki iki kafadar Nietzsche‘nin bir felsefi düşüncesinden etkilenerek yakın arkadaşları David Kentley’i öldürüp evlerindeki bir sandığa kapatırlar. Amaçları aynı gece evde bir parti vermek ve davet ettikleri üniversite hocalarına zekalarını ispat etmektir. Davetliler arasında öldürülen gencin babası da bulunmaktadır. İnsanlar hiçbir şeyin farkında olmadan partinin tadını çıkartırken konuklar arasında bir isim bir şeylerin yolunda gitmediğini fark etmeye başlar...

Hitchock`un ilk renkli ve bağımsız yönetmen olarak çalıştığı film. Görüntü kesintisiz ancak kamera hareketli. Kameranın hareket etmesi için de mobilyaların yeri değiştirilmiş. Enteresan tabii.

Heyecanın hiç bitmiyor oluşu filmi soluksuz izlememe sebep. Defalarca da izlesem aynı heyecanı her seferinde yaşayacağım filmlerden. Eski filmler bir harika.

Puanım: 9/10

Bu hikâyeye bir son lazımdı.
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS