Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
apple ters köşeye yatırdı iPhone 4S tanıtıldı..
  • Sayfalar #
  • 1
Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 4.10.2011 22:56:30
Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller, Apple`ın yeni telefonu iPhone 4S`i tanıttı. Ancak Apple`ın iPhone 5`i bu toplantıda tanıtacağını düşünen milyonlarca insan da büyük hayal kırıklığına uğradı; Apple iPhone 4S`i duyurmakla yetindi. İşte Apple`ın yeni iPhone`u...

İşlemci, grafik ve batarya ömrü: Önceki iPhone 4 modelinin tasarımıyla hemen hemen aynı olan iPhone 4S, iPad 2`de olduğu gibi A5 işlemci kullanıyor. Bu da yeni iPhone`un bir öncekine göre uygulamaları daha hızlı çalıştırdığı anlamına geliyor. Çift çekirdekli grafik işlemciye sahip olan iPhone 4S, 3D görüntüleri daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde ekrana getirebiliyor. Ve en önemlisi iPhone 4S, iPhone 4`e göre neredeyse 7 kat daha hızlı... Her ne kadar işlemcisi yenilense de, yeni iPhone`un batarya ömründe kayda değer bir gelişme yok. Bir önceki modelde olduğu gibi cihaz 8 saatlik batarya ömrüne sahip.
İnternet: Daha önce iddia edildiği gibi iPhone 4S HSPA+ teknolojisini kullanacak. Bunun anlamı ise şu: Daha önce 7.2 Mbps hızında internete bağlanan iPhone 4`e göre yeni iPhone 14.4 Mbps yani iki kat daha hızlı internete bağlanabilecek. Elbette verilen bu rakamlar operatörün altyapısıyla da doğrudan bağlantılı.

Kamera: 5 megapiksel dahili kamerası olan iPhone 4`ün aksine iPhone 4S`te 8 megapiksel dahili kamera bulunuyor. iPhone 4`e göre yeni iPhone yüzde 73 oranında ışığı daha fazla alabiliyor.

HD video: Yeni sensör ve lens sistemi ile birlikte iPhone 4S, 1080p çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.

Fiyatı: Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S`in fiyatı ise şöyle:

16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar... Nispeten düşük fiyatlı olacağı düşünülen iPhone 4S`in özel 8 GB`lık modelinin fiyatı ise 99 dolar.

Ne zaman: iPhone 4S için 7 Ekim`de önsipariş dönemi başlarken, 14 Ekim`de ise son kullanıcıya ulaşmış olacak. Yeni iPhone önce ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Almanya ve Japonya`da satışa sunulacak.

Offline BABASCARFACE
[ Hep yenilikten yana oluruz ama eskilerin yerini hi ]
BABASCARFACE

# 5.10.2011 00:46:58
iphone hiç bir zaman ilgimi çekmedi belkide ilk çıktıgında askerde oldugumdan o dönemde teknolojiden uzak kaldıgım için olabilir şu dönemde de tum haberlerini okumama ragmen bu tarz birşeye ihtiyacım yok diyip geçiyorum iphone yerine samsung ve nokia favorim özellikle genelde samsung kullanan birisi olarak anti apple modundayım
İmparatorunuza söyleyin şimdiki osmanlı padişahı öncekilere benzemez benim gücümün ulaştığı yerlere sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. FATİH SULTAN MEHMET
Offline illegalizer
[ Yalan söyleyen insan tüccara benzer. Bir kere amacına ulaştımı herkese aynı tarifeyi uygular... ]
illegalizer

# 5.10.2011 07:19:51
iphone benimde hiç ilgimi çekmedi nokia favorimdir oh olmuş iphone a zaten taklidi çok piyasada bişey olmaz
kararsız biri değilim heralde... öyle zannediyorum
Offline AlkanTufa
[ BURADA HERŞEY AYNI BE YA BAYRAK BİLE BIRAKTIĞIM YERDEYMİŞ ]
AlkanTufa

# 5.10.2011 10:50:16
elindeki 4 ü satıp 5 i bekleyenlere yazık oldu nerdeyse aynısını daha pahallıya almak zorundalar şimdi
nokiadan şaşmamak lazım.
Offline illegalizer
[ Yalan söyleyen insan tüccara benzer. Bir kere amacına ulaştımı herkese aynı tarifeyi uygular... ]
illegalizer

# 5.10.2011 10:54:35
Alıntı : AlkanTufa
elindeki 4 ü satıp 5 i bekleyenlere yazık oldu nerdeyse aynısını daha pahallıya almak zorundalar şimdi
nokiadan şaşmamak lazım.

aynen destekliyorum bende n8i satıp n9 yapacaktım ki hele bir satışa sunulsun ondan sonra dediğin gibi uyanıklar ters köşe oldu ucuzlamadan elden çıkarmak istediler ama yazık oldu
Offline AlkanTufa
AlkanTufa

# 5.10.2011 10:56:41
Alıntı : illegalizer
nokiadan şaşmamak lazım.

aynen destekliyorum bende n8i satıp n9 yapacaktım ki hele bir satışa sunulsun ondan sonra dediğin gibi uyanıklar ters köşe oldu ucuzlamadan elden çıkarmak istediler ama yazık oldu

n8 le n9 u takas yapmak fazla mantıklı değil yalnız nerdeyse aynılar n8 de yeni sayılır boşa para kaybedecen ben n8 i 4-5 yıl deiştirmeyi düşünmüyorum
Offline illegalizer
illegalizer

# 5.10.2011 11:08:32
Alıntı : illegalizer
nokiadan şaşmamak lazım.

n8 le n9 u takas yapmak fazla mantıklı değil yalnız nerdeyse aynılar n8 de yeni sayılır boşa para kaybedecen ben n8 i 4-5 yıl deiştirmeyi düşünmüyorum

geçen bir yerde otururken 5megapixel kameralı HTC ile kamera karşılaştırdık benimkisi 12 megapixel inan fotoğrafı HTC daha iyi çekti. videoda n8 tabiki açık ara önde ama fotoğrafta o kadar başarılı değil belki n9da daha iyi olacağını umuyorum işlemcisi filanda değişmiş diyorlar bilmiyorum pek de taraftar değilim zaten bundan önce 6230i vardı 2006da aldım 2011e kadar aralıksız kullandım çok memnundum bundan da çok memnunum kararsızım yani
Offline AlkanTufa
AlkanTufa

# 5.10.2011 11:12:16
N8 in fotograflarında hakkaten bir sorunu var hele ortam bıras karanlıksa çok kötü çekio
ama n9 un da görmeden bilmiyorum aynı sorun varmı yokmu yoksa iyi ama sırf oysa farkı da alınmaz

Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 5.10.2011 20:20:13
ilk zamanlar benimde iphone kanım ısınmamıştı ama artık nokia`nın n97mini ile bayrağı çektin nokia ile arıza sorunu çok yaşadım kaç tane aldıysam vazgecmedim ama yeter symbian işletim sisteminden artık vazgeçmesi gerekiyo samsung ise çok paralar verdikten sonra satması zor değeri çok düşüyor 4.nesil ipnone aldım daha önce neden almadım dedim .. 5 i bekliyodum ama 4 s bile fazlasıyla cezvediyo 4le karşlaştırdğmda bile ama aptallık yapıp 5 almak için elimden cıkarmadımm steve jobs amcamız bu işten harika paralar yiyo ama hakediyo ..
Offline BABASCARFACE
[ Hep yenilikten yana oluruz ama eskilerin yerini hi ]
BABASCARFACE

# 6.10.2011 03:28:32
steve amca sizlere ömür iphone5 diğer tarafta çıkartacakmış
İmparatorunuza söyleyin şimdiki osmanlı padişahı öncekilere benzemez benim gücümün ulaştığı yerlere sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. FATİH SULTAN MEHMET
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS