Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Kupa İade Ediliyor, Çarşı Fair Play Ödülüne Aday.
  • Sayfalar #
  • 1
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 14.7.2011 16:29:52
Şike Soruşturması’nda bazı Beşiktaşlılar’ın da adının geçmesi üzerine Kartal’ın ünlü taraftar grubu Çarşı, bir açıklama yayınladı.

“Onlara önyargıyla bakmayacağız ancak diğerlerinin yaptığı gibi arkalarından gitmeyi de reddetmeliyiz. Acı ve sancılı olsa da doğrusu budur” denildi.

Biz Beşiktaşlılar ilkini temsil ediyoruz. Etmeliyiz. Onun içindir ki, masum olduğuna inandığımız, sonuna kadar inanacağımız ’zanlı’ Beşiktaşlılar’la aramıza mesafe koymalıyız. Masumiyetlerini kanıtlayıncaya kadar ne ’büyük’ diye bağırırız ne de ’yanındayız’ diye destek veririz.

Kimse ’Beşiktaşk’ dediğimiz için her şeyi mubah göreceğimizi beklemesin. Biz sevdiğimiz renklerin sevdalısıyız, belalısı olmayacağız. Diyoruz ki, arının... Temizlenin... Masumiyetinizi sadece yargıya değil bizlere de kanıtlayın.

Bu açıklamanın üzerine "Aklanın da, gelin!" tepkisi Dünya Fair Play Konseyi`nin Türk üyesi Erdoğan Arıpınar`ın da dikkatini çekti. Çarşı`nın 2011 Dünya Fair Play Ödülü` ne aday gösterileceği açıklandı.

Beşiktaş kulübü ise futbolda şike olaylarındaki gelişmelerin ardından Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören, aklanana kadar kupayı federasyona iade etme kararı aldı.

Çarşı`nın futbolda şike olaylarına karşı yaptığı açıklamanın tam metni; Çarşı`nın Açıklaması

Bu ülkenin aydınlık insanları, Size Cumhuriyet yakışır.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 14.7.2011 16:39:19
Çünkü doğrusu budur. Biz ki rekabetten kırarız, eğlenir geçeriz dostları ama hepsi birer eğlence, hepsi birer
yarıştır aramızda.

Fenerbahçe`ye de sararız, Trabzonspor`a da. O`na da buna da.
Ama demeyiz ki, o bizim ağabeyimizdir. O bizim amcamızdır. Kapıya da pislese ağabey, ağabey; amcamız, amcamızdır.

Gerek yoktur onbinleri sokaklara dökmeye, protesto yürüyüşleri yapmaya.
Suçlu ağabey de olsa suçludur, amca olsa da.
Offline ToraManyak
[ 1907 ]
ToraManyak

# 14.7.2011 17:17:44
Son Dakika!!
TFF, Beşiktaş`ın Türkiye kupasını iade etme talebini "fişini getirin öyle iade alalım, fiş olmazsa iade olmaz" diyerek reddetti .
Bak şarabımda daha bitmedi. Kendisiyle uzun yıllar süren seviyeli bi ilişkimiz var.. Ben ona para harcıyorum o benim başımı döndürüyo Eee ne farkı kaldı kadınlardan ? Çaak.
Offline Evo
[ "Sesinde ne var biliyor musun? // Söyleyemediğin sözcükler var.!" ]
Evo

# 14.7.2011 18:43:25
Şu bildiriden anlaşılan o ki Çarşı grubunun içinde hukuk bilen kimse yok. Bakın masumiyet karinesi dedikleri şey zanlıların masum olduklarını ispat edene kadar masum oldukları değildir. Suçluluğu mahkeme tarafından sabit görülmedik sürece masumdur der. Yani içerdeki kişilerin masumluğunu kanıtlaması diye bir şey söz konusu değildir. İddia sahibinin iddiasını kanıtlaması esastır. Çarşı`nın bu söylediği laf ola beri gele durumudur.

Ayrıca kupa iade konusu ise tam Türk komedisi. İddialar kanıtlanınca zaten alacaklar kupanı elinden. Vermiyorum deme gibi lüksün yok. Ha savcı iddialarını kanıtlayamazsa yani Beşiktaşlı tutukluların masum olduğu ortaya çıkarsa kupayı zaten alacaksın. Senin bu yaptığın -eğer varsa bir şey- yaptığın ayıbı örtmez. Suçunu hafifletmez. Aksine savcının eline bir koz daha vermiş olursun ki akıllı bir savcı bunu kullanır. Klasik Demirören şovundan başka bir şey değil. İnfial yaratması ise Türk halkının aptallığı. Ha savunma makamı ne yapar? Onların yaptığı esasen masumluğu kanıtlama değil savcının iddialarına cevap verme tadında olur.

Ayrıca Fenerbahceliler başkanları tutuklandı diye yürüyüş yapmadı. Fenerbahceliler futbolcularının akıttığı tere sahip çıktı. Fenerbahceliler, Fenerbahce başkanlık makamının itibarının yerle bir edilmesine karşı çıktı. Fenerbahceliler bu soruşturmanın kendileri üzerinden yürümesine karşı çıktı. Fenerbahceliler başkanlarına inanıyorlar o ayrı. Böyle bir şeyi yapmadığına inançları sonsuz. Çünkü güveniyorlar.

Ha oldu ya başkanları yaptı böyle bir şeyi. O yürüyen on binler var ya! Onlar düşürür bu takımı merak etmeyin. Onlar yargının vereceği cezanın dışında en büyük cezayı keserler çok sevdikleri başkanlarına. Kimsenin endişesi olmasın.

Edit: Hukuken arınmak diye bir şey yoktur ayrıca. Bir insan bir cürmü ya işlememiştir ki o zaman beraat eder ya da işlemiştir cezasını çeker tahliye olur. Onların arınması kendi görevleri değil mahkemenin vereceği kararla orantılıdır.
Gerçek olarak var olmadığım için, yaşamda ben yapmacık bir varlıktan, bir hiçten ibarettim; sevmeye ve sevilmeye, ancak beni sevmelerini istediğim ve baştan çıkarmak suretiyle sevmeye kalkıştığım kimselerden ödünç aldığım yapmacıklar ve sahtelikler yoluyla ulaşabilen bir ölüydüm.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 14.7.2011 21:44:18
Birincisi onca adam bilmiyor da siz biliyorsunuz. Diyeceğim de sidik rallisine gerek yok.
İkincisi madem masumluk diye bir şey söz konusu olamaz bu durumda, inandığınız başkanınızın ipini çekmenin vakti geçmedi mi ?
Hani o taraftar var ya! gerektiğinde her şeyi yapan.

Fenerbahçeli`lerin neden yürüyüş yaptığı açıklaması komedi olmuş resmen. Neye neden yürüdüğünüzü bile bilmeyecek kadar
kendinizden bir haber olduğunuz kesindi zaten.

Futbolcuların akıttığı tere sahip çıkmak için `yasal haklarını` kullanarak protesto yürüyüşü yapman Fb`li taraftarlar,
Aziz Yıldırım hakkında tutuklama kararını yürüyüş sırasında öğrenince ortalığı birbirine katmış, boğaz köprüsünü trafiğe kapatmak istemişlerdi.
Biber gazları, tayzikli sular akıtılan teri durulamak için sıkılmıştı oysa..

Son olarak Çarşı`ya;

Ne yapmak istediğinizi bile bilmeden şuursuzca `zanlıları` savunmak, olay çıkartmak yerine mesafe almanızı,
Hukuk bilmemenize rağmen düşüncelerinizle içinizdeki tavrı öyle ya da böyle dışarı yansıtabilmenizi,
yalandan da olsa, popülistlik de olsa verin kupayı istemeyiz diyecek kadar erdemli olmanızı,
kaldıramaz bu aptal Türk halkı.

Şampiyonluğu elimizden alıp, ikinci lige düşürülmeden önce,
pardon.
Türkiye Kupasını bizim elimizden zorla almadan önce "istemeyiz kardeş, alın sizin olsun." diyen renkdaşlarıma,
Helal olsun ulan.
Offline snnsen
[ kös kös oturuyorum ve uyukluyorum ]
snnsen

# 18.7.2011 03:24:02
madem kupayı veriyorsun kupanın getirisi olan parayıda vereceksin kupayla avrupaya gitmeye hak kazanıyosun aklanana kadar avrupayada gitmiyoruz diyceksin.. göstermelik,feneri baskı altına almak için,reklam kokan hareketleri yarım yapmıycaksın.. eğer bunlarıda istemiyoruz derlerse ozaman samimiler derim ve Fair Play`a aday gösteririm

hadi yapabiliyormusunuz bunları lafta kupayı vermek artislikten başka bir şey değildir...
Be yourself no matter what they say
Offline ToraManyak
[ 1907 ]
ToraManyak

# 20.7.2011 19:26:44
Beşiktaş şovları hep sever..
Bundan 2-3 sene önce Paf Takımla çıkacağız dediler, yalan oldu.
Şimdi de kupayı iade ettiler.
Kupayı körü körüne iade etmek sadece şovdur.
Madem kupayı iade ediyorsun, seni avrupaya götüren de bu kupadır, 2 milyon Euro verende bu kupadır.
Avrupa`ya da gitmeyeceksin parayı da vereceksin geri madem..
Bak şarabımda daha bitmedi. Kendisiyle uzun yıllar süren seviyeli bi ilişkimiz var.. Ben ona para harcıyorum o benim başımı döndürüyo Eee ne farkı kaldı kadınlardan ? Çaak.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 21.7.2011 17:32:28
Ya susayım susayım diyorum da, olmuyor.

Yavşaktır, yavşaklığıyla yavşakça da olsa yapar bir yavşaklık;
yavşaktır, yavşaklığına yenilir yavşaklığıyla yavşak eleştirir.

Varsa sizde o kadar doğru sizinkiler yapsın.

Bizim başımıza gelenle sizinkisi aynı diyeceğim de o bile değil,
adam elebaşı olmakla itham ediliyor. Tık yok.

Beşiktaş`lı yöneticiler teşvik primi verdiği için yargılanıyor, buna yönelik hareket kupanın teslimi. Yaygara.
Sizin de durumunuz aynı ?
O kadar yuvarlak var mı sizde verecek ? Önce onu bi konuşalım..
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS