Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Aziz Yıldırım Gözaltında!
  • Sayfalar #
  • 1
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 3.7.2011 12:18:51
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin başlattığı, başta İstanbul ve Antalya olmak üzere 12 ilde eşzamanlı olarak saat 07.00`de düzenlenen baskınlarda çok sayıda futbolcu, menajer, teknik adam ve kulüp yöneticisi gözaltına alındı. Başlatılan operasyonda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım`ın evinde arama yapıldı. Yapılan aramanın ardından Aziz Yıldırım sağlık kontrolünden geçirilerek gözaltına alındı.

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadyumu`nda da çeşitli aramalar gerçekleştirilirken Fenerbahçe A. Ş. Başkanı Şekip Mosturoğlu, Kulüp Müdürü İlhan Ekşioğlu ve bir yönetici göz altına alınanlar arasında bulunuyor.

İlk gelen bilgilere göre operasyon kapsamında ikinci yarıda oynanan ve Fenerbahçe`nin 3-1 üstünlüğüyle sona eren Eskişehir maçı da incelendi.

FENERBAHÇE KULÜBÜNDE ARAMA

Futbolda şike iddialarına yönelik olarak İstanbul`da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübünün Şükrü Saraçoğlu Stadı`ndaki binasında da arama yapılıyor.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, futbolda şike iddialarına ilişkin İstanbul`da başlatılan operasyon çerçevesinde, sabah saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübünün Şükrü Saraçoğlu Stadı`ndaki başkanlık binasına gitti.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin, stadın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü. Demir kapılar kilitlenirken, kulüp binasında da arama çalışmaları sürüyor.

Trabzonspor ve Beşiktaş`ta arama

Futbolda şike soruşturması kapsamında Trabzonspor ve Beşiktaş`ın kulüp binalarında da arama yapıldı.

Mecnur Odyakmaz da göz altında

Aziz Yıldırım dışında, Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut, Sivasspor Başkanı Mecnur Odyakmaz, Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü, eski Giresunspor Başkanı Olgun Peker, ve Ümit Karan, Sezer Öztürk gibi futbolcular da gözaltına alındı.

Eskişehirspor`un Teknik Direktörü Bülent Uygun da polis tarafından gözaltına alındı.

Alınan ilk bilgilere göre, 2010-2011 sezonundaki maçlar inceleniyor.

Sivasspor kalecisi Korcan`ın gözaltına alınması, Fenerbahçe`nin sezon sonu oynadağı ve şampiyonluğun belirlendiği, Fenerbahçe`nin 4-3 kazandığı Sivasspor-Fenerbahçe maçının mercek altına olduğu yorumlarına neden oldu.

O, operasyon kapsamında gözaltına alınan isimler;

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu

Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi İlhan Ekşioğlu

Fenerbahçe`nin yeni transferi Sezer Öztürk

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar

Eskişehirsporlu futbolcu Ümit Karan

Ankaragücü`nün yeni transferi Serdar Kulbilge

Gençlerbirliği Kulübü futbolcusu Serkan Çalık

Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay

Eskişehirspor`un Teknik Direktörü Bülent Uygun

Fenerbahçeli futbolcu Emanuel Emenike

Kendini Sedat Peker`in manevi oğul olarak adlandıran ve menejerlik şirketi sahibi Olgun Peker.

Kaynak: Ne farkeder ki ?

Bu ülkenin aydınlık insanları, Size Cumhuriyet yakışır.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 3.7.2011 12:24:23
Ne demiştik ? Şerefli, şerefliye yakışır diye.
Bunu söylediğimiz zaman hiddetlenen, sinirlenenler bunun üzerine de söyleyecek bir şey bulurlar elbet ama,
gerçek şudur ki, elbet bir gün, bir yerden patlak verecektiniz.. (:

Gözaltına alınanlar ne tesadüftür ki, bizlerin bile bildiği, söylediklerine isimleri karışanlar. Söylediğimiz zaman `komplo teorileri` ürettiğimizi söyleyenler şimdi neler söyleyecekler merak ediyorum. Doğru ya, yine bir şey söyleyecekler.

Türk futbolunun içine ettiniz, Allah belanızı versin.

18 kere maşallah..

Offline yek_the_best
[ ]
yek_the_best

# 3.7.2011 18:23:06
trabzon asbaşkanı yanlış bilgiymiş, alnmamış gözaltına
Offline BABASCARFACE
[ Hep yenilikten yana oluruz ama eskilerin yerini hi ]
BABASCARFACE

# 4.7.2011 10:16:13
umarım TURK futbolu temizlenir gs`li olarak kendi takımımda yapsa böyle birşeyi ceza verilmesinden yanayım sadece fb`ye karşı antipatim oldugundan demiyorum ne kadar suçlu varsa futbolumuz temizlenene kadar ugraşılsın takibe alınan maçlarda ortada ayrıca ses ve görüntü kayıtları olduguda yazılıyor ama içimden bi ses aziz yıldırımın bu işten kurtulacagını söyluyor tabi halen kesin yaptılar diyemiyorum mahkemeyi bekleyelim ortaya çıkacak olan belgeler hepsi önemli.
İmparatorunuza söyleyin şimdiki osmanlı padişahı öncekilere benzemez benim gücümün ulaştığı yerlere sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. FATİH SULTAN MEHMET
Offline yek_the_best
[ ]
yek_the_best

# 4.7.2011 13:08:05
Geçmişteki gururumuzdu, bu günlerde ise onurumuz GALATASARAY!
Offline pentha
[ Online kısmında çok güzel bi kız gördüm ama bot çıktı... ]
pentha

# 4.7.2011 14:15:06
Bu işler pis işler. Rekabetle açıklanamaz. Aziz Yıldırım ve avanesine ceza verilecekse, verilsin. Hiç acımam. Ama bir GS`li olarak kendimize "ezeli rakip" dediğimiz takımın bu işler içinde olması beni utandırır. Olacağını da sanmam. FB komple sorumlu tutulmamalı. Yalakalık vs olsun diye söylemiyorum. FB`yi Avrupa maçlarında falan bile desteklemem. Ama bu ayrı bir dünya. Burada bir "karakter" ve "ahlak" sorunu var. Ben FB ile bu ahlaksızlığın yanyana gelmesini istemem. Varsa bir yamuk, bir kaç kişinin işidir diye düşünüyorum. FB`yi bağlamamalı. Facebook`ta falan bunun "dalgasında" olan Galatasaraylıları görmek de üzüyor beni. Biz bu değiliz. Bu "rakibi aşağılama" konusunda gittikçe FB taraftarına benzemeye başlıyoruz. Bu bir "dalga", "aşağılama" malzemesi değil. Ahlak sorunu. Ve bu ahlaksızlık FB`ye yakışmıyor. FB; XXX Belediyespor değil. 100 yıldır "rekabet yaptığımız" takım. FB, "kirliyse"; bizim için de sıkıntı var demektir. Öyle bakmak lazım.
Derviş oldum, gönül gönül dolaştım...
Offline BABASCARFACE
[ Hep yenilikten yana oluruz ama eskilerin yerini hi ]
BABASCARFACE

# 4.7.2011 14:55:51
ben hiç bir takımın temiz olduguna inanmıyorum hele iddaa çıktıktan sonra ligin tadı iyice kaçtı
İmparatorunuza söyleyin şimdiki osmanlı padişahı öncekilere benzemez benim gücümün ulaştığı yerlere sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. FATİH SULTAN MEHMET
Offline 1453_13
[ 57 0nline miş hass...tr ordan! ]
1453_13

# 4.7.2011 19:49:48
Gunlerdır gazetelerde yok fener kume dusuyor yok bilmem ne anlamıyorum arkadas hangi ulkede yasıyoruz TÜRKİYE boyle bısey olması ımkansız otesi fener`in ve Aziz dayı`nın hic bir sucu olmadıgı ortaya cıkacaktır...
İçimde ki koğusta volta atabilmek için öyle bir sebebin olacak ki, içeri gireceksin.. yoksa anca çıkanlardan hikayeler dinlersin ;)
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 4.7.2011 22:22:14
Aziz dayı. Eeuıhaza

Offline Evo
[ "Sesinde ne var biliyor musun? // Söyleyemediğin sözcükler var.!" ]
Evo

# 5.7.2011 01:33:48
Herkes gibi gundemi ben de takip ediyorum pek tabi. Hem futbola olan ilgim hem de taraftari oldugum kulubun adinin bu sorusturmanin merkezine oturmasi ilgimin esas sebebi.

Oncelikler Fenerbahcelilik, Fenerbahce`yi suursuzca savunmak degil. Eger bu sorusturmanin sonunda yoneticilerimizin sucu sabit gorulurse verilecek cezaya raziyiz. Ve eger bu olursa cezamiz belli ve Bank Asya ligine dusecegiz. Bu bizim Fenerbahceliligimizi etkilemez. Biz yine formamizi gururla giyer maclarimizi izler ve takimimizi destekleriz.

Yalniz birakin mahkeme sonucunu olay henuz mahkemeye tasinmamisken bazi hukumler vermek, insanlari alenen serefsizlikle suclamak basli basina serefsizlik ornegidir o ayri. Hele Ergenekon davasinin yilmaz savunucularinin benzer savunma argumanlarini bu olayda ortaya koymamasi ayri bir iki yuzluluk. Ne diyor hukuk; bir kimse sucu ispat edilene kadar sucsuzdur. Ergenekon`dan iceri alinanlar da oyle bu sorusturmada goz altina alinanlarda. Birine temiz digerine tu kaka demek en hafif tabirle at gozlu taraftarliktir.

Dedigim gibi. Sorumlular cezalandirilsin. Fenerbahce sorumluysa kume dusurulsun. Ancak kesin sonuc aciklanmadan kimse sereftem bahsetmesin. Biz onlarin serefini iki paralik etmesini de biliriz.
Gerçek olarak var olmadığım için, yaşamda ben yapmacık bir varlıktan, bir hiçten ibarettim; sevmeye ve sevilmeye, ancak beni sevmelerini istediğim ve baştan çıkarmak suretiyle sevmeye kalkıştığım kimselerden ödünç aldığım yapmacıklar ve sahtelikler yoluyla ulaşabilen bir ölüydüm.
Offline yek_the_best
[ ]
yek_the_best

# 5.7.2011 12:48:06
katılıyorum.. soruşturma aşamasında olan bir olay bu, iddianame hazırlanmadı, dolayısıyla kabul edilen bir iddianame de yok, kısacası kovuşturma aşamasına geçilmedi. Medya organlarında polisin elinde güçlü belgeler var dense de henüz hiçbir şey kesinleşmiş değil. Yalnız görevdeki generallerin bile tutuklandığı bir ülkede kimse Aziz başkana bir şey olmaz demesin. Kaldı ki tutukluluk da bir ara karardır, malesef milletimiz onlara da mahkumiyet hükmünü kesin bir şekilde kendi kendine verdi.. Ben bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçenin ligde kalmasını isterim, ama eğer gerçekten suçluysalar cezalarını çekmelerini de isterim. Ayrıca takımım böyle çirkin iddialar içinde olmadığı için de son derece mutluyum.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 5.7.2011 23:50:23
Anca paralık işler yaparsınız zaten, düştüğünüzde yakacağınız yer o kadar (:

Bu ülkede suçlarını dahi bilmeden içeride yatanlar, mahkum edilip, katledilen insanlar oldu.
Neredeydiniz bay evo ? (:
Bu kadar hak adamı, bu kadar yiğidi öldüren, `yiyen` bir adamdınız da, neden işinize geleni görüyorsunuz ?
At gözlüğümüş..

Şimdi bir şeyler söyleyeceğim.
Yemin ederim sidik yarışı değil bu. Bana istediğini söyle, ben de dönüp arkama bakayım ama.
Söylediklerin, söylediklerini tutuyor mu sence ? Fenerbahçelilik, at gözlüğü falan geçiniz.
Bir çok konu görüldü burada, tartışıldı. Madem bu kadar `hakçı` kararcı adamlardınız da, niye onlarda sesiniz çıkmıyordu ?

Siyasi görüşünüze gözlüğünüzü ekleyip niye adam asıyordunuz öyleyse ?

Biz öyle bir şey yapmadık diyin de, daha da yazmayayım ben de. Adam gibi tartışıyoruz zaten şunun şurasında.

Ama görüşümdür nacizane, benim de varmıdır, yoktur demem belki ama
at gözlüğünüzden yansıyan ışık karşınızdakini kör edecek cinsten. Saygılar.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 5.7.2011 23:54:13
Ayrıca kişisel cevap değildir, üzerine alınmasın kimse ama,
hala aynı fikirdeyim. Emenike kadar şerefsizini görmüş değilim. Aynı Fenerbahçeli yöneticiler kadar.

Adamların fotoğrafları, kayıtları değil, iftiralar, komplo teorileri olsa anlarım da,
adamlar resmen ortada işte, geciken adaletle aklanacak sanıyorlar.

Emenike, yaptığı şerefsizliğe ragmen yüzünde 500 okka gülümsemeyle gözaltına alınacak kadar şerefsizdir, Emenike` yi şerefi olarak görenler de gayet tabi şeref yoksunu olmaktadır haliyle.

Eğriye eğri, doğruya eyvallah deyin artık, gözünüzü seveyim ya..
Offline yek_the_best
[ ]
yek_the_best

# 6.7.2011 03:10:39
Takım arkadaşı bile maçtan sonra böyle şeyler söylüyorsa bizde de zaten oluşan kanaatimizi, görüşlerimizi dile getirmemize kimse bir şey söyleyemez.

Offline Evo
Evo

# 6.7.2011 13:06:00
Soyle soyleyeyim de iki benzer olay arasindaki tavirlarimda olan paralelligi gozler onune sereyim.

Yillar once acilan ve durusmasi surdurulen Ergenekon davasinda yargilanan yani iddianamesi hazirlanan kisiler hakkinda hicbir zaman "suclular" demedim. Tavrim hep yargi sonucu beklensin ona gore yorumlarimizi yapalim yonunde oldu. Soyledigim en agir sey bu ulkede herkes yargilansin kimse dokunulmaz olmasin oldu.

Oradaki tavrimi bu sorusturmadaki tavrimla karsilastiriyorum da fark goremiyorum. Sorusturmanin sonucu beklensin, kimse kimseyi mahkemeden once yargilamasin. Aziz Yildirim dokunulmaz olmasin. Bunu soyledigimi twitter takipcilerim daha net gorduler. Cunku orada daha efektif paylasilabiliyor bazi seyler.

Ayrica bu sorusturma suresince diger takimlar da sorusturulsun dahi demedim. Once biz sorusturalim eger sucluysak cezamizi cekelim, degilsek aklanalim. Bu iki durumda da ligin ya temizlenmis yada zaten en temiz takimi olacagimiz asikar. Kaybimiz bir yil belki daha fazlasi olacak ama icimiz ferah olacak. Ama digerleri o rahatlikta olamayacak. En kucuk bir olayda rakibini alt etmek firsat kollayan buyuklerin bu olayda neden suskun kaldigi akillari karistiracak.

Bir kez ve son kez daha soyluyorum ki; eger sike yapilmissa, tesebbus dahi edilmisse kume dusurulelim. Yoneticilerimizin sike yapmasi bizi uzer ama Fenerbahceliligimizi etkilemez. Bizim tavrimiz bu yondedir.
Gerçek olarak var olmadığım için, yaşamda ben yapmacık bir varlıktan, bir hiçten ibarettim; sevmeye ve sevilmeye, ancak beni sevmelerini istediğim ve baştan çıkarmak suretiyle sevmeye kalkıştığım kimselerden ödünç aldığım yapmacıklar ve sahtelikler yoluyla ulaşabilen bir ölüydüm.
Offline Evo
Evo

# 6.7.2011 19:42:29
"Serefsiz" Emenike sucsuz bulundu ki serbest birakildi. Keza Sezer Ozturk`te.
Offline yek_the_best
[ ]
yek_the_best

# 6.7.2011 20:10:11
bence bu sevinilecek bir şey değil çünkü kulübün düşmesine sebep olacak olan başkan ve yöneticilerin şike yapması, futbolcular falan münferit sayılıyor takım futbolcusu yüzünden küme düşmüyor. Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli Yönetici İlhan Ekşioğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildi. Eğer bunlara ceza verilirse vahim sonuç çıkacak ortaya. Aziz Yıldırım da taburcu olduktan sonra adliyeye götürülüp ifade verecek.
Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 6.7.2011 21:01:02
siyasetin ergnekoncuları temizleniyo şimdi futbolda sıra fenergenekon...
Offline Evo
Evo

# 6.7.2011 21:15:14
Yanlis anlasildim sanirim. Bu isten aklandik anlami ciksin diye yazmadim onu elbet. Hani Emenike serefsiz ilan edildi ya Veli Murat tarafindan bilgisi olsun diye yazdim.

Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 6.7.2011 21:30:44
Bilgim var serbest bırakıldığından, Emenike hala şerefsizdir benim için.
Yıldırım Demirören` in de gözaltına alınacağı konuşuluyor şu sıralar. Aynı cümleleri onun için de kurabilecek kadar erdemliyim merak uyandırmamalı.

Serbest bırakıldılar ya, onlar ak pembe şimdilerde.
Bu ülke ne olaylar gördü. İhsan Çakmak` lar, Cafer Erçakmak` lar gördü.
Aranırken Belediyede çalışan, evlenen, yurtdışına çıkabilen sonra da geberen adamlar gördü.

Hukuk, hukukmuş gibi de bir de serbest kalmaktan, hüküm giymekten bahsediyorlar.

Peh..
Offline Evo
Evo

# 6.7.2011 23:14:31
Anlasildi ki bu olayin sonunda Fenerbahce mahkemede aklansa bile bu iddialarin ardi arkasi kesilmeyecek. (: Neyse Veli Murat, bence biz bu konuda hic konusmayalim. Belli ki anlasamayacagiz. Saglicakla kal kardesim.

Bugune kadar kirdiysam seni ozur dilerim. Hakkini helal et. Benim varsa sende hakkim helal olsun.
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 8.7.2011 00:04:02
Anlaşamamak normal olabilir. Karşıt görüşlüyüzdür; tartışırız, konuşuruz. Anlaşmasak da olur.
Benim söylediklerim bazı şahıslar hakkındaki kişisel görüşlerimdir. Sempati duyduğunuz insanlar hakkındaki
eleştirileri dinlerken rahatsızlık duyabilirsiniz belki ama, onlar size hangi mesafedeyse bana da o mesafedeler (:
Haliyle bunlar normal karşılanmalı.

Yine kişisel görüşümdür, Fenerbahçe mahkemede aklansa bile benim gönlümde zor aklanır. Zira ak kaşık hiçbir zaman bu kadar
yok yere boka batmamıştır.

Rica ederim, helaldir..
Offline WeLLy_MuRaT
[ Oturuyorum. ]
WeLLy_MuRaT

# 8.7.2011 12:26:34
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS