Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Başörtüsüne Bir Oy !
  • Sayfalar #
  • 1
Offline KaranLIk
[ Tanrı Türk`ü Korusun ve Yüceltsin C* ]
KaranLIk

# 3.5.2011 15:47:50

Düşüncelerinizi Alabilir Miyim ?
Başörtüsüne karşı olan birisi değilim fakat siyasette kullanılmasına karşıyım.

"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 3.5.2011 20:29:42
ne bu şimdi yaklaşımını yazsaydın ..
Offline KaranLIk
KaranLIk

# 3.5.2011 22:40:46
Alıntı : heartache00
ne bu şimdi yaklaşımını yazsaydın ..

Bunu anlayacak kadar zeka seviyesine sahip olduğunuzu düşünüyorum...
"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 3.5.2011 22:46:14
ben burdan sana biçok anlam cıkarırım paylaşan sensin sesnin fikrin önemli..
Offline KaranLIk
KaranLIk

# 3.5.2011 22:56:59
Benim ne düşündüğüm önemli değil, Sizlerin ne düşündüğü önemli...
Ne düşünüyorsun bakalım anlat... Bir çok anlamı buraya yazarsan sevinirim...
Başörtüsüne karşı değilim FAKAT Başörtüsü`nün siyasette kullanılmasına tamamıyla karşıyım.
Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 3.5.2011 23:27:07
bende tamamiyle kullanılmasına karşı değilim .. neden..! ezan sesinden rahatsız olan chp`li.. örtülü kadınlara ralibe benzetmesi yapan chp`li.. örtülü kadınlar fantazim dien mhp`li varsın bunlarada alet etsin senin için bişiler yapacak olan kişiye sende bir oy dersin .. uzar uzar gider ..
Offline KaranLIk
KaranLIk

# 4.5.2011 00:06:04
Chp`nin söylemiş olduğu söylemler beni ilgilendirmez...
Örtülü kadınlara dil uzatan bir MHP`li tanımıyorum öyle birisi varsa zaten MHP`den derhal uzaklaştırılmıştır... Bu tür zihniyetlerin bizim partimizin içerisinde yeri yoktur... Bahsettiğiniz kişi aynı gün içerisinde partiden uzaklaştırılmış mıdır ?
Offline heartache00
[ ]
heartache00

# 4.5.2011 00:13:27
valla bilmiyorum uzaklaştrıldımı ben sadece videolarını izledim .. günlerdir dönüyo video
Offline KaranLIk
KaranLIk

# 4.5.2011 00:38:29
Ertesi gün partiden ayrıldı bu bahsettiğin kişiler.. MHP ile bağlantıları yoktur..
Offline JoseJulian
[ 10-8-6-4 / 11-8-6-4 / 11-9-6-4 / 11-9-7-4 / 11-9-7-5 /.... / 12-10-8-6 4 ]
JoseJulian

# 4.5.2011 01:30:19
Düşüncemi söyleyeceğim ama epey hararete kapılmış konu.
İdeolojik (siyasi sembol) olarak kullanılan türban. İsmi üzerinde, sembol. Bunu yasakladığınız zaman türbanlı kesimi apolitik bir konuma getirirsiniz. Ama yasaklamadığınız zaman, kulaktan dolma bilgileri politika zannederek ezbere tartışmalarda "şu ne demek, anlayamadım, biraz açıklar mısın" dediğiniz zaman cevap vermekte aciz kalan türban özentisi ile karşılaşmanız mümkün. Yasaklar, bunları bastırır ama bu cehaleti aşmaya yaramaz. Serbest olmalı, kendi kendine aşılmalı. Ertesi gün "şu ne demek idi dün sormuştum" dediğiniz zaman "bu budur" diye açıklayabilecek hale getirmek için türban`ı yasaklamak gerekmez. Yasak gibi basit bir fikirle ülkeler / devletler yönetilmez.
INınIN! INınIN! INınIN! - INınIN! INınIN! INınINıııııın...
Offline yawuz
[ ]
yawuz

# 4.5.2011 02:02:58
bence burda yanlıs anlasılma var basortusu taktıgım icin oy vern gşbş yorumlamısınız ama orda basortusu sorunu vurguluyor yani sorunu cozmek icin bir oy verin gibi

buna gelene kadar basortusu din dil ırk hersey kulanılıyor hatta bu soylem chp basartusunu ancak biz cozerizden farksız bence hatta chp ataturku kullanması daha asagılık bence onu koysan daha ii elestirilebilridi
Offline FurkanR
[ ]
FurkanR

# 4.5.2011 12:08:16
karanlık tek bi sorum var . Sen bana Allah`ın olmadığı bi yer söyleyebilir msn ? Allah`ın olduğu her yerde başörtüsü de olmalıdır. Sen diyosan ki siyasette Allah yoktur başka diyeceğim bişey yoktur. Siyaset için bu kadar Allahsız olabildiysen eğer sıradan bi MHP`liden bi farkın yok doğru yoldasn demektir.
Offline dajlace
[ “Pirincin içindeki taş gibi hissediyorum” dedi Pavloviç, “Beni arıyorlar ama dışlamak için.” ]
dajlace

# 4.5.2011 17:17:18
basortusu için özgurlukleri kısıntalnıyor diye empati kurup destek cıktık ama iş bizim özgürlüklerimizi kısıtlamaya gelince aynı empatiyi karsı tarafın kurmadıgını gordum bu yuzden artık basortusuyle oy toplamaya dini kullanarak iş yapmaya calısanlara gıcıgım bu sebeple gelmeyin insan olun ciğerimi yiyin...
basortusu diye bir sorun kalmadı artık unılere giriyorlar basortusuyle daha ne sorunmus yeter bu kadar ezik edebiyatı yapmayın sıkıldıımmm.
kal bir sigara içimlik daha belki o zmn gitmezsin..!!
Offline karın ağrısı
[ Babamın küçük kızıydım ben !Elinden tutup bakkala götürdüğü,şeker alıp mutlu ettiği küçük kızı.Küçüc ]
karın ağrısı

# 4.5.2011 18:49:23
chp nin atatürk ü mhp nin milliyetçiliği kullanması kadar normal. herkes bir yerden tutturmaya çalışıyor.
Offline KaranLIk
KaranLIk

# 4.5.2011 21:30:50
Alıntı : FurkanR
karanlık tek bi sorum var . Sen bana Allah`ın olmadığı bi yer söyleyebilir msn ? Allah`ın olduğu her yerde başörtüsü de olmalıdır. Sen diyosan ki siyasette Allah yoktur başka diyeceğim bişey yoktur. Siyaset için bu kadar Allahsız olabildiysen eğer sıradan bi MHP`liden bi farkın yok doğru yoldasn demektir.

Nur suresi`ni okuduktan sonra tartışsak daha mı iyi olur ?
Öyle saçmalamışsın ki ne diyeceğimi bilemedim sana "La Edri"nin sözünden başka söyleyecek bir şey bilemedim kusuruma bakma.
Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Karın Ağrısı ; Milliyetçi Hareket Partisi "Milliyetçiliği" Nasıl kullansın güzel kardeşim ? Bir birey değildir milliyetçilik... Bur bir sevdadır, bu bir bağımlılıktır...CHP`nin Atatürk`ü kullanmasıyla kıyaslaman çok yanlış bir düşüncedir...
Offline dajlace
[ “Pirincin içindeki taş gibi hissediyorum” dedi Pavloviç, “Beni arıyorlar ama dışlamak için.” ]
dajlace

# 4.5.2011 23:50:26
sorun bizde avrupa özentisi gibi davranmayıp hala orf ve adetlerimizi yasatıyor olmamız gerıcılık olarak goruluyor... medeni olmak için avrupanın amerikanın gotunu yalamıyoruz... cıkar ugruna kendimizi ezik gostermıyoruz... dini politikalar gütmüyoruz ... osmanlı dan ornek aldıgımız insancıl yaklasımları devam ettırıyoruz ... kültür alısverişine akrsı cıkmıyoruz ama özümüze uymuycak özenti hareketlerede siddetle karsı cıkıyoruz ... kimsenin basortusunede giydiği mini etegede karsı cıkmıyrz.. türbanla basortuyle gezene gerıcı cahil gözüyle bakmıyruz mını etek giyip sokakta yuruyen hatunada oruspu damgası vurmuyoruz... saygı gosterıyoruz ve aynı sekilde saygı bekliyoruz...sorun cıkarmak yerıne sorun cozmeye calısıyoruz... aponun asılmasında 3 lu kualısyonda her ne kadar istemesekte ulkemizin cıkarı için bazı acılarımız içimize gömdük herkes bu sekilde ustumuze geldi... gelmeyede devam etsin ama tek iktidar olsaydık ne özelleştirme adıyla satılmıs kurumlarımız vardı ne de basortusu kurt ermeni sorunu gibi sorunlarla ugrasıyorduk... secim vaadlerini sitanbul ve kıyı seridi olarak goren partı liderlerine sesleniyorum .TÜRKİYE bir bütündür ne istanbulla ne de kıyı seridiyle sınırlıdır en dogusundan batısına kadar topraklarmızda yasayan herkese kucak acıp derdıyle sıkıntısıyla ilgillenmeye calısıyoruz... eski bozkurtlardan törelerimizi ve tecrubelerini aldık ama yeni cagın bilgi ve birkimiyle yoguruyoruz... gecmişte yapılan hataları yapmıyoruz önümüze 12 eylule gelcekler solcu sagcı dıye gelecekler bunlarında farkındayız karsımızdakilerin hangi suclumalarla cıkıp bize karsı koyacagını biliyoruz simdi yaptıkları gibi camur at izi kalsın mantıgıyla devam edecekler... su ana kadar cıkan vıdeolar ne ilkti ne de son olacaktır bunları kendi içimizde bizde kınıyoruz ve bu sekilde yasantısı olanalrı ve konusması olanalrı bünyemizden cıkarıyoruz Türk toplumunun huzurunu ve refahını kacıracak insanları bünyemizde barındıramayız....
kal bir sigara içimlik daha belki o zmn gitmezsin..!!
Offline FurkanR
[ ]
FurkanR

# 5.5.2011 01:55:50
sus bari de daha fazla batma. Bi de politikacı ağzı açıklama yok bişey yok cahil demişsn kapatmışsn konuyu . Vazgeçtim sayende mhpye atmaktan yine akp ye atcam sırf senin gibi dili sulu memesi kör politikacılar yüzünden.
Offline SinLegendary
[ hesap bana ait değildir ki yazdıklarımda bana ait olsun silin şu hesabı amk ]
SinLegendary

# 5.5.2011 03:00:30
şu site beni banlar mı ne yapar umrumda değil de arkadaş şu akp zihniyeti kadar saçma sapan dini siyasete katan sıkıştığında başörtüsü yapıp kafasına takan basit yozlaşmış bir zihniyet yoktur ayrıca öyle destekçileri vardır ki dogmatik kafasındaki düşüncelerle yozlaşmış o derece cumhuriyet ve demokrasi karşıtı insanlardır atatürkü chp kullanır milliyetçiliği ise mhp onlarsa bu milletin efendileridir aslında sizler hiçbişeysiniz ya hastalıklı yapılarınız tüm kamu sisteminde yerleşmiş durumda bir de demokrasi asıl şimdi geldi derler bu kadarmı hastasınız arkadaş doğaldır ki düşünceler serbestçe konuşulamaz yazılamaz söylenemez şu dönem sosyolojik anlamda eğitim seviyesi düşük olan insanların dini duygularını yozlaştırıp oy toplayıp halkı sömürmek kolaydır onlara hayal satmakta..
şimdi körellmiş saçma sapan düşüncelerinizi yazın arkadaş sc de beni banlasın umrumda değil.
başörtüsünü halkına satan zihniyet bir gün gelicek bu vatanıda satacaktır.
türkiye türklerindir.
Offline selçuklu
[ ]
selçuklu

# 5.5.2011 12:03:02
Moruklar,
Zamaninda inançli insanlarin diledikleri gibi serbestçe giyinme haklari ve ozgurlukleri ellerinden alinmasaydi bu duruma gelinmezdi. Basortusune istenilen bir oy, ozgurluge istenilen bir oya denk geliyor bazi insanlar için. Sorun henuz çozulmus degil, ve çozuldugunde merak etmeyin, insanlar baska dogal haklarini isteyeceklerdir. Istirmar edilen, egitim haklari ellerinden alinanlar asil olarak basortulu olduklari için cezalandirilan, horlanan, itilen katilan inançli insanlardir;

Beyler, 3 asirdir bekleyen teoremlere kavustum...
Offline KaranLIk
KaranLIk

# 5.5.2011 12:48:07
Alıntı : FurkanR
sus bari de daha fazla batma. Bi de politikacı ağzı açıklama yok bişey yok cahil demişsn kapatmışsn konuyu . Vazgeçtim sayende mhpye atmaktan yine akp ye atcam sırf senin gibi dili sulu memesi kör politikacılar yüzünden.

FurkanR : Aferim sana git at.

Offline selçuklu
[ ]
selçuklu

# 5.5.2011 14:02:24
Tebrikler Karanlik, AKP`ye hizmet ettigin için. Partiye bir oy kaybettirdin, o kadar yazdiklarinin MHP`ye faydasi degil, zarari dokundu...
Beyler, 3 asirdir bekleyen teoremlere kavustum...
Offline BABASCARFACE
[ Hep yenilikten yana oluruz ama eskilerin yerini hi ]
BABASCARFACE

# 5.5.2011 14:21:44
akp baş örtüsünü chp atatürkü mhp milliyetçiliği bdp kürtleri kullanıyor bu gerçeği görmemek yanlış olur biraz kendimize dönüp bakalım. ben baş örtüsü yasagına karşııyım başı açık mini etek giyene karışılıyor mu başını açana neden karışılsın ancak baş örtüsünde bi standart olacak nası ki iç çamaşırla bi yere girilmiyorsa baş örtüsünde de belli bi standart olmalı akp yaptıgı olayı cumhuriyet tarihi boyunca başa gelen herkes yaptı
İmparatorunuza söyleyin şimdiki osmanlı padişahı öncekilere benzemez benim gücümün ulaştığı yerlere sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. FATİH SULTAN MEHMET
Offline yulav34
[ tavsiyen ile yalnız kalmamak için sür`atle boşky. ]
yulav34

# 30.9.2012 19:19:15
başörtüsüne karşı olma zihniyetini anlamak mümkün değil ama ki zaten ülkemın cogu bu olaya karşı degıl tabı bellı bı kesım o kesimde Atatürk`ü Tanrı gibi görenler...işte bu tipler başörtüsüne karşı Atatürk büyük önder kurucu ama Tanrı gibi tapmak akıl dışı...
hakiki tosun paşa benim.
Offline 1453_13
[ 57 0nline miş hass...tr ordan! ]
1453_13

# 9.10.2012 00:28:43
ak partiden beklenilen hareketler afişe bak arkadaş sanki bi bok yaptıda hala başörtüsüne bir py diye afiş basmışlar
İçimde ki koğusta volta atabilmek için öyle bir sebebin olacak ki, içeri gireceksin.. yoksa anca çıkanlardan hikayeler dinlersin ;)
Offline 1453_13
[ 57 0nline miş hass...tr ordan! ]
1453_13

# 9.10.2012 00:30:31
Alıntı : SinLegendary
şu site beni banlar mı ne yapar umrumda değil de arkadaş şu akp zihniyeti kadar saçma sapan dini siyasete katan sıkıştığında başörtüsü yapıp kafasına takan basit yozlaşmış bir zihniyet yoktur ayrıca öyle destekçileri vardır ki dogmatik kafasındaki düşüncelerle yozlaşmış o derece cumhuriyet ve demokrasi karşıtı insanlardır atatürkü chp kullanır milliyetçiliği ise mhp onlarsa bu milletin efendileridir aslında sizler hiçbişeysiniz ya hastalıklı yapılarınız tüm kamu sisteminde yerleşmiş durumda bir de demokrasi asıl şimdi geldi derler bu kadarmı hastasınız arkadaş doğaldır ki düşünceler serbestçe konuşulamaz yazılamaz söylenemez şu dönem sosyolojik anlamda eğitim seviyesi düşük olan insanların dini duygularını yozlaştırıp oy toplayıp halkı sömürmek kolaydır onlara hayal satmakta..
şimdi körellmiş saçma sapan düşüncelerinizi yazın arkadaş sc de beni banlasın umrumda değil.
başörtüsünü halkına satan zihniyet bir gün gelicek bu vatanıda satacaktır.
türkiye türklerindir.

+10

sattı zaten daha neyi satacaksa
İçimde ki koğusta volta atabilmek için öyle bir sebebin olacak ki, içeri gireceksin.. yoksa anca çıkanlardan hikayeler dinlersin ;)
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS