Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[İzledim] Sherlock Holmes
  • Sayfalar #
  • 1
Offline deepbluewar
[ time to windsurf :D ]
deepbluewar

# 15.1.2010 19:48:27

Uzun zamandır beklediğim filmi bugün izleme şansım oldu...Kadro çok iyi olsa da bir Sherlock Holmes filmi için çok hafif kalmış.Aksiyon,komedi ve gerilim karışımı bir akış var.Downey Jr. çok iyi oyuncu ancak sinema tarihinde Basil Rathbone,Peter Cushing ve Christopher Plummer gibi baba aktörlerin can verdiği Holmes rolünde ayyaş ,derbeder görüntü çizmiş.Benim gibi holmes kitaplarıyla büyüyenler biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir..Deyim yerindeyse 40 yıllık holmesi james bondda benzetmişler..Jude Law Dr.Watson rolüne gayet iyi oturmuş, açıkcası kapımdaki düşman günlerini anımsattı bana...Yinede benim favori Holmes-Watson ikilim 1979 yapımı Murder by Decree filminde oynayan Christopher Plummer ve James Mason`dur.İkilinin Karındeşen Jack ile mücadele ettiği film en iyi Holmes filmlerindendir.Bu arada bu yeni yapımda Mark Strong kötü adam rolünde oynuyor.Yıldız Tozu ve vasat bir yapım olan Yalanlar Üstüne filmine katlanmamızı sağlayan muhteşem oyuncu bu filmi izlemek içinde iyi bir sebep...
Müzikler gerçekten çok başarılıydı..Yönetmen konusunda şunları söyleyebilirim Guy Ritchie söz konusuysa önce düğümleyip sonra çözecek demektir...Guy Ritchie`nin bütün filmleri başarılı çizgide ilerliyor...

8/10

Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline Orion
[ Kalbinde nasılsa öyledir... ]
Orion

# 15.1.2010 19:50:15
Hmm izleyim,yorum yaparim (:
You ate, i hate..Opps is it fake?? http://img183.imageshack.us/img183/791/imza1gr7ea7.jpg
Offline Camilo
[ Together We Stand, Divided We Fall ]
Camilo

# 18.1.2010 09:22:02
edited
Senkei Senbonzakura Kageyoshi
Offline teo
[ modernlik ayaklarına yatıp, dalkavukluk yapma ..koktu.. ]
teo

# 18.1.2010 09:52:28
izledim...beklediğim gibi değildi..
Yarim varken, başkasına meyil etmem. Meyil edene, destur 5 yıldır kalbimin tek hükümdarı, mührü ...yarim var derim... Yar`i varken, başkasına göz süzenin karakterinden şüphe ederim.
Offline dragmon
[ adam bile degilsen adımı bile anma...her konuşan mahlukatı hata yapıp ; insan sanma ]
dragmon

# 22.1.2010 21:57:26
beklediğim gibi degildi belkide cok yuksek beklentilerdeydim sadece sıkılmadan izlenebilecek bişey olmuş ama süper degildi devamına artık ...
felek bulut oldu üstüme yagdı yaşları gözüme dolan dünyada yalan dünyada yalandan yüzüme gülen dünyada 毒 毒 毒 sen beni gönlünce mutlu mu sandın ? ömrümü boş yere çalan dünyada
Offline SuicasT
[ I need Huzur ]
SuicasT

# 22.1.2010 22:11:24
izleyip görücem ...

Sevdirmeye gayret etme kendini, sevilmeye terket,Uzadıkça kısalan ömre huzur aşısı zerket. Her adım için on çuvallık külfet, rabbım hayra lutfet, Zararı belli sonlarından iki gözünü ırak et...
Offline cienfuegos
[ ]
cienfuegos

# 23.1.2010 13:22:52
Alıntı : Camilo
(İnternete dvdscr ripi düştü bu arada) Bu gece izledim. Çok fazla şey bekliyordum sanırım o kadar tatmin etmedi beni film ta ki sonuna kadar. Tipik dedektiflik kitapları gibi film sonunda çözüldü ve bir sonraki filme hazırlık yaptı. Çekimler ve efektlerin kalitesine hiç sözüm yok bu arada.

Söylemeden edemeyeceğim bir şey daha var. House dizisini izleyenler Dr. House`ın ve Sherlock Holmes karakterleri birbirine ne kadar benziyor değil mi? Mimiklerine kadar hemde

sen de ne dikkatli izleyicisin biladel : p
http://en.wikipedia.org/wiki/House_%28TV_series%29
sherlock holmes filminden önce yazıyormuş bunlar anladığım kadarıyla. house`un yapımcısı sherlock holmes hayranıymış zaten.
2si de müzikle alakalı
house piyano çalıyor - holmes violin
house vicodin - holmes cocain
house`un apartman numarası bile 221B sherlock holmes`tan alıntıymış.

meğer house sherlock holmes`muş da haberimiz yokmuş
Offline !_nzL_!
[ eskiden buralar dutluktu ]
!_nzL_!

# 23.1.2010 15:33:04
Ben çok beğendim.
BlackLady!
Offline S@N@L
[ denemeler yapıyorum ]
S@N@L

# 24.1.2010 20:39:31
çok güzel, sürükleyici ve dikkatle izlenmesi gereken bir film
2. si gelecek belli
Offline polecat
[ beni yak, kendini yak, sc`yi yak ]
polecat

# 24.1.2010 20:40:52
acayip merak etmiştim taşı neden yalıyo diye sonra bi öğrendim rahatladım
sen bilmezsin sevmeyi, sevgi dediğin sadece seni sevenleri mi sevmek? kaç vakit ayırabildin sevmeye? sadece severek kaç vakit dayanabildin? kaç kalpten ceketini alıp çıktın, şimdiye dek?
Offline Camilo
[ Together We Stand, Divided We Fall ]
Camilo

# 24.1.2010 20:46:07
edited
Senkei Senbonzakura Kageyoshi
Offline tahakl
[ ]
tahakl

# 27.1.2010 02:58:43
Tipik bir Ingiliz filmiydi. Disardan da bazi filmlerin nabzini tutatibiliyorum. Burda yani Londra`da bu film acayip tuttu. Ama Turkiye`de izleyenlerin anlattigi kadariyla insanlar pek sevmemis. 2. filminin cekilecegi soyleniyor. Eger 2. filmi cekildiginde anlamak istiyorsaniz 1. sini de izlemeniz gerekiyor. Sahsi gorusum o kadar da ic bunaltici bir film degil.
Her Hakkım Saklıdır®™ |l|lllll|lll||ll||lll ³³¹°¹³²¹³ °¹³¹²³
Offline offodicorse
[ Hayat sen ne garipsin... ]
offodicorse

# 11.2.2010 21:00:27
ben de çok beğendim. kesinlikle başarılı bir film. bu aralar gittiğim filmlerden hiç pişman olmuyorum mutluyum =)
Offline Evo
[ "Sesinde ne var biliyor musun? // Söyleyemediğin sözcükler var.!" ]
Evo

# 11.2.2010 21:24:23
Alıntı : Orion
Hmm izleyim,yorum yaparim (:

bekliyoruz efendim (:
Gerçek olarak var olmadığım için, yaşamda ben yapmacık bir varlıktan, bir hiçten ibarettim; sevmeye ve sevilmeye, ancak beni sevmelerini istediğim ve baştan çıkarmak suretiyle sevmeye kalkıştığım kimselerden ödünç aldığım yapmacıklar ve sahtelikler yoluyla ulaşabilen bir ölüydüm.
Offline neslysh
[ ceyhunun kedisi... ]
neslysh

# 11.2.2010 22:19:19
yaaa gelmesini 4 gözle bekledim geldi gidiyo ben hala izleyemedim
robert downey jr cnm cnm cnmmmm
(metin uca`ya brz benziyo bence aslında )
biz eskidikçe yok oluyor eskiler...
Offline ManitoN
[ ]
ManitoN

# 3.3.2010 17:18:18
filmi tavsiye ederim, dikkatle izlenilmesi gereken bi film. çok detay var kaçırmamak gerekli(örneğin filmde doktorun kim olduğuna kimse dikkat etmiyor )
Sc Rulles !
Offline neslysh
[ ceyhunun kedisi... ]
neslysh

# 20.11.2010 02:02:21
bu adam çok yakışıklı beahh (bence biraz metin ucaya benziyo bi de)
film güzeldi voi voi
adam daha güzel
Offline neslysh
[ ceyhunun kedisi... ]
neslysh

# 20.11.2010 02:03:20
oha yorum yapmışım ztn enee ama artık biliyorum izledim 2 yorum arasındaki 7 farkı bulana bnden hediye
Offline deepbluewar
[ time to windsurf :D ]
deepbluewar

# 20.11.2010 04:16:34
Alıntı : neslysh
oha yorum yapmışım ztn enee ama artık biliyorum izledim 2 yorum arasındaki 7 farkı bulana bnden hediye

ilk yorumu yapan kedici uykusunu almış..
ikinci yorumu yapan kedici uykusuz..

imdb ye göre devmı gelicekmişşşş... gelsin jude law için izlerim
Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline neslysh
[ ceyhunun kedisi... ]
neslysh

# 20.11.2010 04:18:06
bu birinci fark
Offline seydialtindagli
[ foreverautohits .com ]
seydialtindagli

# 20.11.2010 17:33:29
tavsiye ederim...
Offline aynalı
[ ]
aynalı

# 12.12.2010 03:44:48
süper filmdi
tolga erkan
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 3.7.2015 00:56:30
İzlemekte çok geç kalıp pişmanlığını yaşadığım filmlerden..
Kısa bir süre önce izledim iki filmi de. Tekrar tekrar izlenebilecek kadar güzel ve keyifli
Robert Downey Jr.`ın haline tavrına bayıldım..
Ayrıca Watson`la aralarındaki ilişkinin tatlılığı diğer her şeyi döver bence
Bu hikâyeye bir son lazımdı.
Offline BLaCk58
[ ]
BLaCk58

# 10.7.2015 01:54:21
Bizim bir arkadaş var, aynı şerlok gibi ibne. Ortama girince, önce 2-3 saniye bakıyor kafasına planı kurup harekete geçiyor. 1 dk içerisinde birinden sigara çarpıp, birine çay söyletip yemek varsa hemen başına geçip bir şekilde hiç para harcamadan kalkıyo. İşin garibi resmen 2 saniyede kurguluo pezevenk her şeyi
04.06.2o11 o3:13 Spermimde sigara söndürüğüm tarih..
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS