Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Forum Kuralları
  • Sayfalar #
  • 1
Offline S@N@L
[ denemeler yapıyorum ]
S@N@L

# 8.12.2009 23:36:38
SanalCafe.Com Forum Kuralları

1- Hangi nedenle olursa olsun, T.C. Anayasası’na veya Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre suç sayılan eylemleri övmeye yönelik söylemlerde bulunmak; İnsanları, bir olaya yahut kişiye karşı suç niteliği taşıyan eylemlere yönlendirici olabilecek söylemlerde bulunmak; Bir suçluya yahut suça hangi sebeplerle olursa olsun, destekleyici söylemlerde bulunmak süresiz uzaklaştırma cezasını doğurur.

2- Sitemizde Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk aleyhinde konuşmak kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar derhal süresiz olarak uzaklaştırılacaklardır.

3- Forum içerisinde herhangi bir ideolojinin veya siyasi bir hareketin propogandasını yapmak yasaktır. Farkedildiği taktirde mesaj silinir tekrarında üye kart ile cezalandırılır.

4- Dini konuların tartışılması hoşgörü ve olması gereken üslupla olduğu sürece serbesttir. Aksi taktirde başlık kilitlenir, tartışma çıkaranlar ve bu tartışmaya katılanlar ceza alır. Bu başlıkların açık kalma insiyatifi tamamen yöneticilere aittir.

5- Forumda, resim, video ve websiteleri bölümünlerine eklenen içeriklerin pornografik içerikli olması kesinlikle yasaktır. Eğer açık içeriği varsa (veya insanların psikolojisini bozabilecek konuların) başlığına “+18” gibi dikkat içeren bir ibare eklemelisiniz. Açılmayan resimlerin/videoların sahibi yöneticiler tarafından uyarılır, 1 gün içerisinde düzeltilmesi belirtilir. Düzeltilmeyen içerikler yöneticiler tarafından haber verilmeden silinir. Dosyalarını başka siteler ile paylaşmayan serverlardan (mynet, geocities) alınan içeriklerin silinmesi için haber verilmesine gerek yoktur.

6- Asılsız haberleri ayırt edebilmek için paylaştığınız haberlerde lütfen kaynak belirtiniz. Haberleri paylaşırken lütfen kendi yorumunuzu da konunuza ekleyin. Aksi taktirde üye, yöneticiler tarafından uyarılır, gerekli düzeltmelerin / eklemelerin yapılması istenir, kurallara hala uygun halde değilse başlık kilitlenir.

7- Forumumuzun bir üslup anlayışı vardır birbirinizi aşağılayıcı küçük düşürücü ifadeler kullanmayınız. Uyarılara uymayan kullanıcılar kart cezası alacaklardır.

8- Site genelinde başka bir üyeyi veya yetkiliyi herhangi bir şekilde rahatsız etmek, 3. kişiye bile olsa sansürlü bile olsa küfür etmek yasaktır. Farkedilen mesajlar silinecek sahipleri uyarılacaklardır. Tekrarında kart veya süresiz uzaklaştırma cezası alacaklardır.

9- Her üye kendi yazdığından sorumlu olup, SanalCafe.com üyenin mesajlarında sorumluluk kabul etmez.

10- Mesajlaınızda kullandığınız yazı karakterine özen gösteriniz, anlaşılmaz semboller, caps lock ve sürekli kalın (bold) karakter kullanmayınız. Yetkili kişi kurallara uymayan mesajları hiçbir gerekçe göstermeden silebilir/düzenleyebilir, Üye davranışlarını sürdürürse SanalCafe.com kişinin üyeliğini tek taraflı olarak iptal etme hakkını gizli tutar.

11- SanalCafe.com forumları farklı kategorilerde hazırlanmıştır. Üyeler yanlış yerlerde konu açarlarsa yöneticiler haber vermeden konuları doğru yerlere taşıyabilir konu başlıkları diğer üyelerin anlayabileceği şekilde, konuyla alakalı olarak değiştirebilirler.

12- Başlık açmadan önce o konunun daha önceden olup olmadığını arama yaparak kontrol ediniz. Yönetici, eğer aynı konu varsa neden belirterek konuyu kilitleme hakkına sahiptir.

13- Forumda reklam amaçlı mesaj yazmak, kişisel imzalara dahi olsa link eklemek yasaktır. Web sitesi tanıtımı veya 3. bir kişiye ait bir web sitesini forum üyeleriyle paylaşmak istiyorsanız "Web Siteleri" bölümünü kullanabilirsiniz.

14- Forum içerisinde kopyala/yapıştır (c/p) ve chat içerikli mesajlar yasaktır. Bu kurala uymayan üyelerin mesajları nedeni belirtilerek kilitlenir veya silinir.

Forum’da “c/p Yasak” Kuralı

Nedir bu c/p?
c/p; copy/paste’nin (kopyala/yapıştır) kısa yazımıdır. Özetle, çeşitli içeriklerin foruma kopyalanması yasaktır. Bu kural kesinlikle sadece “copy paste” işlemini kapsamaz. Aşağıda belirtilen yasak dahilindeki içeriklerden herhangi birini c/p yapmamak amacıyla baka baka yazsanız dahi kurala dahil edilir.

c/p kuralı neleri kapsar?
Fıkraların, her gün mail ile defalarca forward edilen yazıların, ek$i sözlükten çıkmış geyiklerin, internetin ilk günlerinde dahi bildiğimiz yazıların( bkz: reha muhtar, ölmeden önceki son sözler) foruma c/p edilmesi (kopyalanması) yasaktır.
Bununla birlikte haber niteliği taşıyan, bilgilendirme amaçlı olan içeriklerin foruma kopyalanması konusunda hiçbir sınırlandırma getirilmemiştir. Ayrıca çok sık rastlanmayan, yeni çıkmış bir geyik yazı veya yukarıdaki (izinli veya izinsiz) tanımlara uymayan yazılar yöneticinin insiyatifi ile forumda kalabilir veya c/p yasak kuralına dahil edilebilir.

Neden c/p kuralı var?
SanalCafe.com kuruluşundan bu yana her zaman özgün olmayı amaçladı ve bu amaç uğruna çalışmalar yaptı. Her zaman özgün bir içerik sundu. Veya özgün olmayan projelere kendi yorumunu, kendi biçimini katarak özgünleştirdi. 2003 Ekim ayında yapıla yenileme çalışmasının ardından bu özgünlük foruma da taşındı.

Amacımız, her forumda veya her sitede okunabilecek, Google’da arayınca 10.000 sitede çıkacak, her gün mailimize iletilecek içerikleri forumdan uzak tutup kendi içeriğimizi oluşturmamız. Forumda merak ettiklerimizi sorabiliriz, kendi oluşturduğumuz geyikleri paylaşabiliriz, anılarımızı anlatabiliriz, aklımıza gelen komik şeyleri şeyleri yazabiliriz. Üzerlerine konuşup geyiği sürdürebiliriz ve sohbet ederiz.
Forum ‘yazı deposu’ olmak yerine ‘düşünce deposu’ olmalı. Başkalarının değil, bizim yazılarımız olmalı.

Ayrıca, yasak dahilindeki içeriklere gelecek cevaplar çoğunlukla “muahaua”, “çok komik yau”, “:-)”, “beğenmedim”, “komik değil”, “kötü”den ileriye gidemez. Bu da ne okuyucuya, ne de yazar(?)’a bir şey katar...


15- Doğum Günü kutlama başlıklarında, açılan başlık sistem saatine göre saat 00.00 `dan önce açılırsa kitlenecektir.

16- Yöneticiler Kurucu tarafından kendi bölümleri içinde tam yetkilidir. KENDİ BÖLÜMLERİNDE uygun görmedikleri her şeye karışabilirler. Kurucu dışında kimseye hesap vermek zorunda değillerdir. Kurallar, yönetimin ortak çalışması ile yaratılmıştır. Tüm hakları ve haber vermeden değiştirme yetkisi SanalCafe.com `a aittir.
  • Sayfalar #
  • 1
Konu kilitli...
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS