Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[ME] Elektro-$ok..
  • Sayfalar #
  • 1
Offline tweety
[ Uçurum Çiçeği ]
tweety

# 17.11.2007 17:53:44
Dun haberlerde gordum, detayini unuttum ama hava alaninda polisler adami dovuyor elektrik veriyor, sonra adam yerlerde kivranarak can veriyor..

Bunun uzerine merak ettim aslinda. elektro- sok saglik sektorunde fazlasiyla kullanilan bir teknikmis. yeri gelip kalbi durana uygulaniyor, yeri geldiginde polis merkezlerinde, yeri gelip psikoloji alaninda.. depresyonu ve intihar etmeyi onledigi bile soyleniyor..
hatta en kotusu ruh ve sinir hastaliklari hastanelerinde kullanilan bir teknikmis. (saglik adi altinda, savunmaziz insanlara iskence cektiriyorlar sanki)

bir yerde okudum, bunu uygulayanlardan biri anlatiyor. neymis efendim sadece goruntu kotuymus, cigliklar bagirmalar acidan degil, o anki psikolojidenmismis.

simdi benim anlamadigim, elektrik vermek insani olume goturup yerlerde kivrandirirken, bunu hangi anlamda sagliga kavusturmak adina kullaniyorlar onu merak ediyorum.
kalbi durana 3-5 dakika icinde mudahale etmek zorundasin elektrikle onu anliyorum ama, insana kafa olarak hastayken bunun uygulanmasi ters geldi acikcasi.

Offline a t h e n a
[ @Çanakkale :) ]
a t h e n a

# 17.11.2007 17:59:16
Bencede ters. Bir nevi elektrikli sandalye gibi birşye oluyor bu.
Çığlıkların sebebininde psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta vücuduna elektrik veriyorlar, kıvranıyorsun, yerlerde sürünüp acı çekiyorsun..

Edit : Kalbin tekrar çalıştırılması ve vücut için gerekli olan elektrik şokları haricindekiler için yanlış bir uygulama..
●●●Yaş haddinden emekli oldum gençliğimden... ®●●●
Offline nothing
[ n`olmuş buraya (: :P ]
nothing

# 17.11.2007 18:19:35
şok tedavisinin sakıncaları ve iyi yönlerini görmüş oluyoruz
bencede ters
Şişşşş! Sus Bi Sensizliği Dinlemek İstiyorum...
Offline VaGa
[ Odi profanum vulgus et arceo... ]
VaGa

# 17.11.2007 18:19:52
"kafa olarak hasta" olan insanların büyük ihtimalle beyninde olmaması gerekirken meydana gelen kimyasal ve elektriksel tepkileri düşünürsek, bu tedavinin kullanılmasının da mantıklı olduğu sonucunu çıkarabiliriz.

ve bu elektrik uygulaması uzun süredir yapılıyor sanırım.
Offline a t h e n a
[ @Çanakkale :) ]
a t h e n a

# 17.11.2007 18:38:24
Alıntı : DoDVaGaBoNd
"kafa olarak hasta" olan insanların büyük ihtimalle beyninde olmaması gerekirken meydana gelen kimyasal ve elektriksel tepkileri düşünürsek, bu tedavinin kullanılmasının da mantıklı olduğu sonucunu çıkarabiliriz.

Ben onları psikolojik hasta olarak düşünmüştüm. Eğer nörolojik hastalarsa tabii ki kullanılıyor ama düşündüğümüz kadar fazla elektrik verilip acı çektirilecek kadar değil.
Mesela benim kuzenime uygulandı. Epilepsi krizleri geldiğinde ne gibi tepkiler verdiğini gözlemlemek için laboratuvar ortamında harici elektrik şoku verilerek epilepsi krizi yaratıldı.

●●●Yaş haddinden emekli oldum gençliğimden... ®●●●
Offline Asabi
[ ]
Asabi

# 17.11.2007 18:58:22
kalp durmasında kullanılması lazım bence sadece
sonuçta o hasta insanlar da zevkinden delirmedi bence doktorların sabırsızlıklarıyla alakalı
isteseler daha iyi çözüm çok rahat bulurlar gibime geliyor
bide
kalp krizi geçirmişti bizim burda kadının biri
öldü diye morga koymuşlar
ertesi gün gittiklerinde kadının koyduklarından farklı durduğunu görmüşler
ne kadar gerçek bilemem
Offline Asabi
[ ]
Asabi

# 17.11.2007 19:16:57
evet çok merak ediyom ama tırsıyom
Offline RemySoze
[ SORRY! Mind İs Closed Untill Further Notice.. ]
RemySoze

# 17.11.2007 19:20:58
Memelekette daha elektriği omayan yerlerde var)

Şok açısından kalpte kullanımını herkes gayet iyiy biliyor, onunda mantığı yanlış hatırlamıyorsam, kalbimiz her atışında vücit kalp kaslarına çok ince bir elektro şok uygular ve bu şekilde kalbimizin atışı gerçekleşir... Ki kalp durdugunda bunun uygulanması gayet doğal...

Akıl hastalarına gelince, bencede tamamiyle eğitim amaçlı bir durum... Kötüyü yaarsan elektro şok yersin mantığı... Ama tabiki beyin fazlasoıyla karman çorban bir yapı olduğu için ve bu konuda tam olarak bilgimde olmadığı gibi , bunun belkide başka bir açıklamaıda olabilir..
Söylediklerimi Anlayabilecekmisin Acaba?
Offline Mylia.
[ Saya. ]
Mylia.

# 27.11.2007 02:03:29
Alıntı : DoDVaGaBoNd

aynıfikirdeyim.
eet görüntü olarak da fizyolojk olarak da acıverici ve hoş olmayan bir şey :/
ama sonuçlarının bisüre sonra kısmen de olsa işe yaradıgını bizzat tanıdıgımda da başkalarında da görerek tanık oldm.
vücudun ve beynin reaksiyonlarını ölçmek,yenilemek ve sistemleri kendine getirmek gibi bir amaç taşıyor.
keşke bu gibi şeyLere hiç gerek oLmadan normal şekilde yaşayabiLse yaşamayı sürdürebiLse onlar da. ama engellenemior :/

"A♠ K♠ Q♠ J♠ 10♠"
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS