Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[izledim]cesaretin var mı aşka?
  • Sayfalar #
  • 1
Offline eL-Viraj
[ isparüşlerü gettüm ]
eL-Viraj

# 11.5.2008 04:25:06
Filmin ismini ilk duyduğumda birbirini seven iki insanın durumunu anlatılıyordur.klasiktir-sarmaz gibi bi düşüncem vardı.Filmi izlediğimde ise alışılmışlığın dışına çıkıldığını gördüm,oyunlarla süslenmiş,izleyiciyi onlarca kez yanıltan,iki insanın birbirine aşık oldukları halde,çocukluklarından kalma oyun geleneğini sürdürmeleri ve bu yüzden birbirlerine kin gütmelerini konu alan muhteşem bi senaryo.izlenebilitesi tavan yapan bir film,tavsiedir.

eni vici vokke
Offline LeNoRe
[ Yillar sonra.... ]
LeNoRe

# 11.5.2008 04:39:32
Fragman link`i varmiydi?
Yoruldum, yok oldum.....
Offline eL-Viraj
[ isparüşlerü gettüm ]
eL-Viraj

# 11.5.2008 05:10:53
fragman linki bulamadım ama şu var ; http://www.bigglook.com/biggcinema/film.asp?fid=970
eni vici vokke
Offline mekan_yer6
[ w w w.myspace.c o m/hazinslow ]
mekan_yer6

# 11.5.2008 05:57:44
ironik bi senaryosu varmış. izlemek lazım
www.myspace.com/hazinslow www.herkesdinlesin.com/hazinslow
Offline LiLiPut
[ SeLiTa :) ]
LiLiPut

# 11.5.2008 09:37:35
bu şarkııı bana çokkkk şey hatırlatıyoo
Offline PartyGirl
[ ]
PartyGirl

# 11.5.2008 14:25:48
Orijinal ismi jeux d`enfants(çocuk oyunları) olan 2003 yapımı bir Fransız filmidir.Türkçe`ye hangi aklı evvel kişinin böyle çevirdiği muammadır. Klişe Hollywood romantik-komedi filmlerine göre çok daha dramatik hatta sarsıcı olan bir senaryoya ve kurguya sanırım fransız yapımı bir film olduğu için sahiptir ki bir diğer örnek olarak Fabuleux Destin d`Amelie Poulain`de bu kategoridendir.
Hatırlarım küçükken bir çizgi film vardı trt`de(zaten o zaman başka kanal yoktu) çok düşük derecede bir zeka seviyesine sahip olmadığımı düşünmeme rağmen ben bu çizgi filmdeki aşk hikayesini o çocuk zekamla bir türlü anlayamadım. Yıllar sonra aklıma tek tük gelen sahnelerden anlamaya başladım ki adamlar öyle derin bir aşkı öyle ağdalı bir şekilde anlatıyorlarmış ki bu çizgi filmde bırakın çocukları çoğu yetişkinin bile anlaması zor. Daha sonra bir arkadaşımla yaptığımız muhabbette o da çizgi filmi hatırladı(ama ismini hatırlamadık) ve bana "aa o fransız çizgi filmiydi" dedi. O günden sonra fransızlardan basit ve derinliği olmayan kolay bir film beklentim hiç olmadı zaten.

Filme dönecek olursak kesinlikle efsane olmuş aşk filmlerinden birisidir. Spoiler olabilir ama sonu acayip koyar(öyle böyle değildir yani)
Filmin başlarında "hadi canım bunlar da ne salak tipler" derken sonlara doğru "iki gözüm iki çeşme" modunda ağlamaya başlarsınız.
Ayrıca filmin soundtrackleri Edith Piaf`ın "La Vie en Rose" şarkısının envai çeşit cover ından oluşur ki aslında bu bile seyretmek için bir nedendir(eğer şarkıyı seviyorsak tabii)
Son olarak "cap ou pas cap!"(var mısın yok musun!) lafını dillere pelesenk etmişliği vardır

Filmin imdb linki için:
http://www.imdb.com/title/tt0364517/

Fragman için ise şuradan devam ediniz:
http://en.dtrailer.com/movies/fplayer/jeux-denfants

veya buradan:
http://www.veoh.com/videos/v364891ZM5hStxD
Le mot que je retiens entre mes lèvres, est mon esclave. Celui que je prononce, est mon maître.
Offline eL-Viraj
[ isparüşlerü gettüm ]
eL-Viraj

# 11.5.2008 15:36:59
Türkler konunun içerigine göre filmin ismini değiştiriyor;
Heartbreak kid(kanadı kırık uçurtma olmasına ragmen) türkçeye şıpsevdi olarak çevirmişler
Beautiful mind(muhteşem zeka) Türkçeye akıl oyunları diye çevirmişler
Little Children (Küçük çocuklar) Türkçeye Tutku oyunları diye çevirmişler
eni vici vokke
Offline LeNoRe
[ Yillar sonra.... ]
LeNoRe

# 11.5.2008 15:38:24
Izlemem gerek! =)
Yoruldum, yok oldum.....
Offline LeNoRe
[ Yillar sonra.... ]
LeNoRe

# 11.5.2008 15:41:14
Alıntı : LudwiG
Türkler konunun içerigine göre filmin ismini değiştiriyor;
Heartbreak kid(kanadı kırık uçurtma olmasına ragmen) türkçeye şıpsevdi olarak çevirmişler
Beautiful mind(muhteşem zeka) Türkçeye akıl oyunları diye çevirmişler
Little Children (Küçük çocuklar) Türkçeye Tutku oyunları diye çevirmişler

Heartbreak kid (kalpkiran cocuk)
Yoruldum, yok oldum.....
Offline eL-Viraj
[ isparüşlerü gettüm ]
eL-Viraj

# 11.5.2008 16:03:50
meaöhae, kite ile karıştırmışım.. ama okunuş olarak aynı,çaktırmayın (:

eni vici vokke
Offline nymphe
[ ambrosia ]
nymphe

# 13.5.2008 10:50:35
Süper bir filme benziyor zaten ne zamandır böyle yoğun aşk ve izlenebilitesi yüksek kaliteli bir film arıyordum
Diğer iki filmide araştırıcam PrtyGirl`ün bahsettiği...
Her aşk mavi bir masal anlatılmayan... Kırılınca biter anlarım düşümdeki rüya...
Offline LiLiPut
[ SeLiTa :) ]
LiLiPut

# 13.5.2008 10:53:05

Offline nymphe
[ ambrosia ]
nymphe

# 13.5.2008 10:58:27

şeyy verdiğin linkte çıkan film fragmanın başında yazan isim Love Me If You Dare - Trailer bu...

Her aşk mavi bir masal anlatılmayan... Kırılınca biter anlarım düşümdeki rüya...
Offline nymphe
[ ambrosia ]
nymphe

# 13.5.2008 11:13:34
İzledim beni çok aman aman etkilemedi yani güzel film ama bi notebook kadar koymadı bana en güzel yeri filmin sonlarıydı bence...
Offline GHOSTFOLEYB
[ ]
GHOSTFOLEYB

# 7.12.2010 21:04:20
FİLMDEKİ GİBİ BİR AŞK BENCE YOKTUR.....BAŞLARINDAN ONLARCA ŞEY GEÇMELERİNE RAĞMEN YİNEDE BİRBİRLERİNE BAĞLILAR VE BİRBİRLERİNDEN ASLA VAZGEÇEMİYORLAR...VE BİRBİRLERİNE VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTMAK TA CABASI. SOPHİE" ŞU KADAR ZAMAN GÖRÜŞMEYELİM" DİYOR JÜLLİEN`E VE O ZAMANDAN SONRA YİNE BİRBİRLERİNE SÖZ VERİKLERİ GİBİ KARŞILAŞIYORLAR.....BENCE MÜTHİŞ BİR FİLM HERKSE TAVSİYEE EDBİLİRİM....
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 3.7.2015 01:01:50
Aşk filmi denince neden ilk akla gelenlerden biri olduğunu anlayamadığım, benim için klasik bir fransız filmi. Bir türlü sevemedim fransız yapımlarını.
Konusu itibariyle farklı ama duygu anlamında pek de tatmin edici değil. Neticede izlenebilir bir film, sadece beklentiyi yüksek tutmamak gerek.
Bu hikâyeye bir son lazımdı.
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS