Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Sizinle paylaşmak istedim, forum istatistikleri
Offline rumeli_45
[ çok uzun zaman olmuş girmeyeli sc ye:))) ]
rumeli_45

# 30.11.2009 14:42:41
sana katılıyorum bence bu rda her önüne geleni üye yapılmamalı cokfazla ukala insanlar var farkındasanız eski üyeler cok fazla ilgilenmiyorlar artık buda benim düşüncem en azından...

bu sitenin bana göre en büyük eksiği davetiye sistemini iyi kullanamaması.Az ve kaliteli üye kitlesi tercih edilmeliydi bence.
Birde insanlar çok fazla iç-içe olunca ,çok fazla buluşunca keyfi kaçtıgına inanıyorum.İNSAN SEVEBİLDİGİ KADAR İNSANDIR
Offline NaturelGS
[ Hobaleeeeeğyyy ]
NaturelGS

# 30.11.2009 14:47:51
Alıntı : kimi
gruplaşma olayı oldugunu sanmıyorum.
olsaydı ben yönetici olmazdım buna eminim.)

bu sitenin bana göre en büyük eksiği davetiye sistemini iyi kullanamaması.Az ve kaliteli üye kitlesi tercih edilmeliydi bence.
Birde insanlar çok fazla iç-içe olunca ,çok fazla buluşunca keyfi kaçtıgına inanıyorum.


Ben aksine, organizasyon eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum son 6-8 ay için..
Ne kadar çok şey bilirsen bil; anlatacakların, karşındakinin anlayacağı kadardır.
Offline BoCeK
[ neyse :D ]
BoCeK

# 30.11.2009 15:16:25
modların gereksiz konu silmeleri
modların gereksiz konu kitlemeleri
modların admin gibi davranıp kitlenen konulara abuk subuk şeyler yazarak dalga gecercesine notlarla konuyu kitlemeleri
bunlarda etkenlerden olabilir
Sen Yıllarca Bu Millete Koyun Dersen , Oda Gelir Birgün Böyle Koyar.....!
Offline S@N@L
[ denemeler yapıyorum ]
S@N@L

# 30.11.2009 15:21:45
her şeyi okuyorum, her fikri değerlendireceğiz
bu arada c/p için bir fikrimiz vardı, onu uygulamanın vaktinin geldiğini görüyoruz

Davetiye konusunda ne yapcağımı henüz bilemiyorum, tipine göre forum adamı ayırt edemeyiz. Belli bi süre yazdıktan sonra üyeliğinin onaylanması / silinmesi gibi bir şey de yapamayız (biz herkese açık bir forumuz)

Herkes güzelce kendine göre gördüğü sebepleri açıklamış, bunlar çok işe yarayacak teşekkürler

Peki ikinci soru olan ne yapmalıyız? Somut öneriler istiyorum
Offline GüLŞaH
[ hey gidi ]
GüLŞaH

# 30.11.2009 15:23:47
kiminin aksine organizasyonların bağlılığı arttırdığını düşünüyorum.. çünkü sc de arkadaş edindiğiniz sürece keyif alıyosunuz bu da organizasyonlarla pekişiyo..
foruma gelince eski tadının kalmama sebebinin özgün konuların açılmıyo olması sanki, başka bir platformda karşılaştığımız konular yada videolarla karşılaşıyoruz aynılık anlık ileti paylaşabildiğimiz yerlerde de olduğundan burdaki konuyu es geçebiliyoruz belki..

bir de kendi kanaatimce açık meydan da haberler birebir kopyalanmasa sanki daha açık ve anlaşılır olabilir, zira kopyalanan haber sitesinde vurgulanan başlık, giriş cümlesi yada varsa alt başlık üst üste aynı cümlelerle başlar ki bu benim haber okumama yada site seçme sebeplerimden biridir, aynı durumla burda da karşılaşınca okumuyorum açıkcası konuyu da sonrasını da.. bu biraz kişisel görüş oldu sanırım =)


Dünle beraber gitti cancağızım,Ne kadar söz varsa düne ait Şimdi yeni şeyler söylemek lazım
Offline S@N@L
[ denemeler yapıyorum ]
S@N@L

# 30.11.2009 15:24:25
bu arada bu konu şu ana kadar 120 farklı kişi tarafından 184 kere görüntülenmiş
Offline ozzy
[ Hayat sende saklı. Sende hayat varsa herkeste olacaktır! ]
ozzy

# 30.11.2009 15:45:52
Ben eskiden işimi gücümü bırakıp izin alıp rapor alıp buluşmalara gelirdim şimdi ise buluşmuşlar deyip geçebiliyorum. Bence burda bi eksiklik var kesinlikle. Düzensiz organizasyonlar oldu son zamanlarda. Yanlış zamanlarda yada. Ya da organizasyon olsunda nasıl olursa diye yapılmış gibi...

c/p kalksın yeniden bakalım nolcak kilit vursun bot yine sürekli, insanlar ne açacağını seçsin gereksiz kirlilik olacağına okunası ve yorum yapılası konular açılsa katılım yine artacaktır.
....ooooOOOO|||Beni Bana Sor,Beni Bende Anla!|||OOOOoooo...
Offline t61
[ tribünde tek başınayken meksika daLgası yapmaya çaLışan taraftarın dramı... ]
t61

# 30.11.2009 15:50:20
somut öneri: off topic den ziyade sitenin içine bi chat olabilir. küçük çaplı yarışmalar vs olabilir. 100+ konulu forumlar bizi olmaz burası çünkü forumdaki konular limitli. en önemlisi sitenin reklamı yok. ben vaktinde sanalcafe.net i bulmuştum. o zmndan beri burdayım. o zamn duymamış olsaydım şimdi bile haberim olmazdı muhtemelen burdan. reklam ve eğitim şart
sometimes there is a man, he is the man for his time and place. He fits right in there and that`s The Dude. {The Big Lebowski - 1998}
Offline t61
[ tribünde tek başınayken meksika daLgası yapmaya çaLışan taraftarın dramı... ]
t61

# 30.11.2009 15:54:00
ayrıca sitede oturum açtığımızda herhangi bi hareket olmazsa 15 dakka yada yarım saat sonra siteden otomatik çıkış yapılsın. sitede 60 online warken gece saat 03:00 dan sabah 14:40 a kadar 3 mesaj yazılıyo. [off topic dahil] bunlar nasıl online? sitenin vakit geçirecek başka bi yeri varda benmi bilimiyorum?
sometimes there is a man, he is the man for his time and place. He fits right in there and that`s The Dude. {The Big Lebowski - 1998}
Offline dragmon
[ adam bile degilsen adımı bile anma...her konuşan mahlukatı hata yapıp ; insan sanma ]
dragmon

# 30.11.2009 16:06:21
Alıntı : t61
ayrıca sitede oturum açtığımızda herhangi bi hareket olmazsa 15 dakka yada yarım saat sonra siteden otomatik çıkış yapılsın. sitede 60 online warken gece saat 03:00 dan sabah 14:40 a kadar 3 mesaj yazılıyo. [off topic dahil] bunlar nasıl online? sitenin vakit geçirecek başka bi yeri varda benmi bilimiyorum?


buna kesinlikle katılıyorum bence bu uygulanmalı ...
felek bulut oldu üstüme yagdı yaşları gözüme dolan dünyada yalan dünyada yalandan yüzüme gülen dünyada 毒 毒 毒 sen beni gönlünce mutlu mu sandın ? ömrümü boş yere çalan dünyada
Offline ByHn
[ anahtar sözcüğü geri istiyorum lutfen lutfen ]
ByHn

# 30.11.2009 16:08:17
Sanalcafeyi forum sitesi olarak görmüyorum ben. Onun için nasıl kurtulur bu memleket tarzında düşüncelere dalmak yanlış geliyor sanki.

Sanalcafe sosyal aktivite arkadaşlık sitesi oldu tamamiyle. Heryerde gördüğüm yazılar fıkralar fotoğraflar aynını buradada görünce foruma yazasım gelmiyor. Misstress le chat yaptığımız için uyarı aldığımız günleri özlüyorum. Yada bir konu açıldığında c/p yasak kardeşim yazdığımız günleri.

Konu açtığımda alakasız tiplerin gelipte hede hödö yorumlar yapmasını istemiyorum. Haftada 2-3 konu açarken şimdi elim gitmiyor. Fotoğraf eklemek istemiyorum çünkü Scde eski hoşgörünün kalmadığını görüyorum. Zamanın deyimi ile klavye delikanlısının çoğaldığını görüyorum. Ben maliyi allamışım pullamışım eklemişim mali kendi ile dalga geçerken oradan gereksizin birinin saçma sapan yorum yapmasını istemiyorum.

Çoğu eski üyelerin bildiği sebeplerlerle yaklaşık 1.5 sene uzak kaldım siteden, he girip bakınıyordum ama yazamıyordum yazdırılmıyordum zaten zamanlada yazacak konu kalmadığını gördüm. Sc`ye yazmak için kavga etme sebebim kalmadı. İnsanlar buluşmalarda kendilerine yakın gördüğü kişiler ile site buluşmaları haricinde görüşmeye başladı. Off topic Forum olayını iyice sulandırdı. İlk açıldığında ne buluyorsunuz off da diyip sonradan deli gibi kullanmama rağmen itiraf ediyorum, çöküşün başlangıcı bence Off topic tir. Sonra yehhu nun dediği gibi kız olayları girdi işin içine tabi bu kullanıcının karakteri ile ilgili yönetim buna müdahele edemez ama (çok özür dileyerek söylüyorum) Sc resmen takas yeri gibi oldu, millet birbirinin eski sevgilisi ile 3 gün biri 5 gün biri e sonra ne oldu insanlar uzaklaştı.

Kendi adıma konuşuyorum elediğim 9-10 kişi var görüşmeye değer bulduğum onlarla forumda değil ama dışarıda gayet güzel görüşüyorum buluşuyorum vakit geçiriyorum. Buluşamadıklarımı telefonla msn le taciz ediyorum. Ama hep birlikteyiz.

İlk başlarda aklıma gelen sebeplerden biride yöneticilerin çoğunun artık iş güç sahibi olmaları 2007 de lisede olanlar artık üniversitede insanların zamanla sorumlulukları arttı ilgi alanları değişti. Yönetim eskisi gibi etkili değil. Önceden gece 3 te 4 te bile bir yönetici bir yerlerde mutlaka bulunurdu. Şimdi bakıyorum 2-3 gün hiç yöneticinin gelmediği zamanlar oluyor.

- Off topic kaldırılmalı
- c/p yasaklanmalı
- organizasyonlara gereken önem verilmeli Recep İvedik tarzı filmelere gidilmemeli
- organizasyonlarda yönetim bir nevi konsmatris olmalı masa masa gezmeli herkesle konuşmalı etrafındaki 5-6 demirbaşla günü bitirmemeli
- eski üyeler bir şekilde dürtülmeli

aklıma gelirse yazarım yine
Beşiktaşım hayat sensin dünyam sensin herşey sensin gelecekse tüm acılar biz razıyız senden gelsin bu sevdadan vaz geçersek Allah belamızı versin .......... .................... .............. .............. ............... ..................... millet zçarken foto çektiriyor elalemde süper çalışma diyor lan çok enteresan bi yer oldu burası....... kimseyi tanımadım ben benden daha güzel =))
Offline Beterböcek
[ ]
Beterböcek

# 30.11.2009 16:10:43
Bende zamanında (2004`ten beri) 2008`in ilk aylarına kadar yazdım, okudum. Fakat artık takılmıyorum.
Okumuyorum.

şuan önümde biriken 13 maddelik bir acil iş listesiyle boğuşuyorum, bununla ilgili detayli olarak fikrimi belirteceğim.
yupppsiiiiiiiiiiii
Offline yehhuuu
[ Ne yapıyorum acaba..! ]
yehhuuu

# 30.11.2009 16:43:09
okunur yada katılımı olur kalitede yazılar ve bunları değerlendirebilen kullanıcılar yok artık. c/p konular yüzünden artan kirlilik yüzünden artık yazarlar yazmıyorlar şundan bir kaç sene öncesinde seri halinde yazılar olurdu beklerdik özlerdik mesela mado,kimi, orion iskoçyalı döktürür dururdu bilmiyorum artık hangisi devam ediyor bu tür şeylere gg nin eskiden acaip bi tadı vardı birbirimize linkleri atar dururduk. şimdiki konular oldukları yerde öylece kalıyorlar. beni silin diyen kaç tane sağlam üyeyi elinde tutmak yerine yönetim giden gider kalan sağlar bizimdir nasılsa gidenin yerine yenisi gelir politikası uyguladı ve içte sonuç ortada.

buluşmalara gelince fikrim yine aynı gruplaşmalardan yana bunlar gördüklerim ve izlenimlerim bu yüzden az buluşmaya katıldım defalarca çağırılmama rağmende uzak durdum. isim verip ithamda bulunmak istemem ama görüntü hiçte hoş değil buluşmaya gidilsede değişen bişey yok sosyal anlamda bişeyler paylaşmak zor çünki forumda olan muhabbet buluşmada devam ediyor yada millet birbirinin arkasından dedikodusunu yapıyor.ByHn doğru söylüyor yönetimin saymassan kaç tane demirbaş katılıyorki artık organizasyonlara ? Eski demirbaşlar geldiğinde onların arkadaşlarıda onlar katıldığı için gelirdi e şimdi kimse gelmiyor organizasyon başlığında 30 kişi yazıyorsa bunların 15 i geliyor ( misalen ).
bi dönem sinema filmleri oylamalar ile seçilirdi gayet iyi bi uygulamaydı kaldırılması kötü oldu seçilen yersiz filmler organizasyon kalitesini düşünüyor yeniden oylama ile film seçimi yapılmalı bence. tekrar belirtmek istiyorum yöneticiler artık yancılarını yanlarını taşımayı bırakıp diğer üyelerede bi hoşgeldin demeyi adet edinsinlerki gelenler kalıcı olur üyeler tanışsın kaynaşsın bi kenarda keyfimize bakalım demesinler madem çözüm istiyorsunuz değerli zamanınızdan biraz feragat etmeniz gerekli.


Zamanında yönetimin despotluklarla elemeler yaptığına şahit olmuştum buda bunun sonuçlarından birisidir diyebilirim açıkça siteyi bırakan yada silinen çok yazar var bunlar geri gelmez onların yerinide doldurucak olanlar artık çıkmaz derim.


Offline .untitled
[ ]
.untitled

# 30.11.2009 16:46:32
facebook diyorum ben inatla..yaptığım iş gereğincede sitelerden gelen yoğun bir tepki var zaten buna benzer..
insanlar artık uzun uzun paylaşmaktan ziyade artık video vb şeyleri paylaşarak kullanıyorlar..

çok genel olarak baktığımın farkındayım...kaliteli üye alımı konusunda hem fikirim..
internet kullanıcılarının dikkatini çekmek çok zor artık..
`özür diliyorum insanlarım,kendimi bir bok sanıyorum...`
Orion
[ Kalbinde nasılsa öyledir... ]
Orion

# 30.11.2009 16:57:52
Ne yazsam nereden başlasam diye düşünürken ByHn duygularima tercüman olmuş adeta.

Sosyal ağların forumlar üzerindeki etkisi nedeni ile de !__||Pingo||__! `nun yorumuna katılıyorum.

Natu`ya da organizasyonlar kısmında katılıyorum. Ve Sanalcafe hiç bir zaman forum sitesi olmadığı denildiği için de şimdilik susuyorum.You ate, i hate..Opps is it fake?? http://img183.imageshack.us/img183/791/imza1gr7ea7.jpg
Offline Camilo
[ Together We Stand, Divided We Fall ]
Camilo

# 30.11.2009 17:31:04
Yazılı paylaşımın artık yavaş yavaş geride kaldığını dolayısıyla forum sitelerinin ömrünü doldurduğunu düşünüyorum bende. Zira SanalCafe`yi hiç bir zaman forum sitesi olarak görmek istemedim ben.

Ama organizasyon konusu bizim geçtiğimiz senelerde iddaalı olduğumuz olmak istediğimiz bir olaydı. Ben bunun üzerine gidlmesi taraftarıyım. Daha fazla daha kaliteli organizasyonlar olmalı. Bu konuda bi yapılanmaya gidilmeli belkide. Forum yöneticisi olarak aldığımız insanlardan organizasyon konusunda performans beklemek sağlıklı değil. O insanları belki müzik belki video konusunda yazabildiği ya da otoriter olduğu için almışız. Bu insanlar organizasyon düzenleyebilir ya da insan ilişkileri çok iyidir organizasyonlarda misafirlerimizle ilgilenebilir diye düşünmek doğru değil.

Nasıl forum için yöneticilerimiz varsa organizasyon düzenlemek seçmek, gelen insanlarla ilgilenmek içinde bir ekibimiz olmalı. Ha bunun bir kısmı eski yöneticilerden olur bir kısmı yeni insanlar olur bu sonra düşünülecek bir şey ama. Şunu hatırlatayım. Natunun Sinema buluşmalarıyla özellikle ve özenle ilgilendiği dönem bu işler güzel gidiyordu. Ama Natu`nun özverisi ister istemez azalınca (bu bir kişiye yüklenilmemesi gereken bi sorumluluk NAtu hatalı demiyorum yani) Sinema organizasyonları da istediğimiz gibi gitmemeye başladı.

Bir üyeye sen bişi düzenle biz destek oluruzdan çıkıp bu düzenleme işindede destek olacak aktif rol alacak bir ekibimiz olmalı bence.

Senkei Senbonzakura Kageyoshi
Offline byismet
[ ]
byismet

# 30.11.2009 21:13:02
Forumlara talebin azalmasındaki etken bana göre açılan konulara yapılan saygısızlık.İlk üye olduğum zamanlarda aynı idi şimdi de aynı...Yeni bir üye oluyor mesela foruma, kurallarını okumadan,bilmeden kendi çapında paylaşım yapmak isterken birde yaptığı yanlış karşısında ( ona adam gibi yanlışını söylemek gerekirken) alaycı şekilde muamele ediliyor.Kim olsa soğur! Yapıcı olmak lazım diye düşünüyorum.

Sonuçta eskiye nazaran sitede "yeni üye" mantığı mevcut ise bunu değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Aşık olmak erkeğe yakışır. Kadına asla. Kadına yakışan sadece aşktır.
Offline kimi
[ fofeynk. ]
kimi

# 30.11.2009 21:30:17
bana göre.
temel sorun;
az ve öz "olmayan" kişi kitlesine sahip olmak
çözüm yine bana göre
üye temizliği,referans ile üye alımı ,babamın oğlu olsa bile referanstan sonra doldurulan form beğenilmezse üyenin kabul edilmemesi.

İnsanımız kaliteyi sever.markayı sever.Aynı özelliklere sahip hayk ı almaz nike ı alır.Bu kalite bir sağlanırsa arkasından gelen nesiller de o çizgiden olabildiğince devam etmeye çalışır.
Tıpkı sc nin ilk zamanından beri yazan insanlar gibi.

Random play
Offline !__||Pingo||__!
[ "Here`s what happened..." ]
!__||Pingo||__!

# 30.11.2009 23:02:26
herkes başka şey diyor. ben dahil.

bütün bunları yapmaya kalkarsak eskisinden de kötü olur hiç çıkılmaz işin içinden.
Sözün bitim yerini olay ya da konu seçmez, söz seçer. Başlangıcını da olduğu gibi...
Offline Camilo
[ Together We Stand, Divided We Fall ]
Camilo

# 30.11.2009 23:25:53
Herkes Berk kadar profesyonel düşünmüyor çünkü bu konuda. Ya da profesyonel düşünse de herkes aynı detayları bilmiyor. Örneğin kendi söledğim şeyin maddi boyutunu hesaplamadan söyledim ben.
En azından bir fikir havuzumuz oluyor burda..
Senkei Senbonzakura Kageyoshi
Offline Takao
[ ]
Takao

# 30.11.2009 23:39:25
Eskiden birbirimizle sohbet etmek için alternatiflerimiz çok azdı şimdi alternatifler çoğaldı insanlar alternatiflere yöneldi. Siteye giren sayısının azalmasının nedeni eski insanlardan çok çok çok az kişinin kalması. Eski üyeler gelebilirse belki forumda bir haraketlenme olur ve eskisi gibi olur. Bu arada mail atıyoruz demişsinizde bana hiç mail gelmiyor? Belki seçeneklerden kapalıdır birçoğumuzdada muhtemelen öyledir bu seçenekler ne olursa olsun yine bi şekilde mail gitmeli Arada sırada üye olarak girmesemde dolaşıcam forumu bakalım
Aptallarla asla tartışmayın. Sizi önce kendi düzeylerine çeker, sonra da tecrübeleriyle yenerler
Offline S@N@L
[ denemeler yapıyorum ]
S@N@L

# 30.11.2009 23:39:37
Ben her türlü fikri istiyorum zaten, camilo `ya da burada değil msnde cevap vermiştim,
buraya da yazıyım, organizasyonları arttırmalıyız derken, organizasyon sayımızda bi azalma olmadı.
ekonomik kriz yüzünden üyelerimiz, insanlarımız 12 tl sinemayı pahalı bulmaya başladı.
Sinema ile de bitmiyo tabi, yol parası, taksime gidiş, bir ice tea içiyim derken bu rakam oluyor 30 lira
hak veriyorum

bunun dışında, organizasyonları üstlenen üye / üyeler bulabilmek için, bir kıvılcım lazım, üyelerin birbiri ile ilgisini arttırmak, arkadaş çevresi için değil, başkaları için de uğraşmalarını teşvik etmek lazım. ayrıca organizasyon düzenleyecek insanın da paraya ihtiyacı olacak, yine dönüyoruz ekonomik krize.

böyle kişileri de bulabilmek için, potansiyelimizi arttırmak için forumdan başlıyoruz.

forum için somut önerilere devam edelim
şimdilik susmuştum, ben size bazı örnekler vereyim
-cp `yi başka foruma almak (bilenler bilmeyenlere anlatsın, bilmeyenler bilenlere sorsunlar : poligon)
-daha dinamik bir forum ana sayfası
-isteyen üyelere giriş sayfasının Forum ana sayfası olması imkanı
-forum mesaj sayılarının tekrar gündeme gelmesi
Offline dragmon
[ adam bile degilsen adımı bile anma...her konuşan mahlukatı hata yapıp ; insan sanma ]
dragmon

# 30.11.2009 23:53:20
belli bır zaman ıcınde forumda bulunuyor gorunen ama aktıf olarak hıcbır hareket yapmayan mesaj yazmayan uyenın sıteden düşmesi t61 ın fıkrı yanı bence uygulamabılır bu maddelere eklenebılır yapılabılır ... yada yapılabılırmı bılmıyorum sadece bence guzelve mantıklı ...
felek bulut oldu üstüme yagdı yaşları gözüme dolan dünyada yalan dünyada yalandan yüzüme gülen dünyada 毒 毒 毒 sen beni gönlünce mutlu mu sandın ? ömrümü boş yere çalan dünyada
Offline Jean Grey
[ !? ]
Jean Grey

# 30.11.2009 23:55:21
Siteden ayrılan veya hala sitede bulunup aktif olmayan çoğu arkadaşımız burayı arkadaşlığın yanında forum olarak da kullanan kişilerdi.
Her gün ayrı bir geyik dönerdi.
Şimdi siteye yeni katılan çoğu kişi burayı arkadaşlık amacıyla kullanıyor. Bu düşüncede olan kişinin davet ettiği adam da öyle sanıyor.
Kolay yoldan nasıl kız düşürürüm mantığı.
Açılan konularda bile insanların neden arkadaşlık tekliflerine anahtar kelime koydukları vs soruluyor.
Uzun yazılan hiçbir konu okunmuyor. Okunmadığı gibi saçma sapan cevaplar veriliyor.
Forumlardaki düşüşü buluşmalardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama insanların aşırı sosyalliği diye adlandırıyorum kibarca.

Ankette bile çoğu kişi arkadaşlık sitesi olarak gördüğünü açıkça belirtmiş.
Bu mantık benimkiyle uyuşmuyor.

Mert`in de söylediği gibi buluşmalarda çok fazla iç içe olunması kötü oldu
UCI
Offline !__||Pingo||__!
[ "Here`s what happened..." ]
!__||Pingo||__!

# 1.12.2009 00:04:05
profesyonel düşünmemek...

hımmm... e peki o zaman...

Sözün bitim yerini olay ya da konu seçmez, söz seçer. Başlangıcını da olduğu gibi...
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS