Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Çocuklar için sürdürülen evlilik
  • Sayfalar #
  • 1
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 13.7.2015 23:19:21
Mutsuz giden evliliğinizi çocuklarınız için sürdürmekte ısrarcı davranır mıydınız gerçekten merak ediyorum bu davranışın altındaki mantığı.
Çocuklar için bir aradayız mantığı ne kadar doğru?

Bir de "çocuğumuz olursa belki düzelir" kafasındakiler var, peki onlara ne demeli?
Bu hikâyeye bir son lazımdı.
Offline gs_341
[ Atatürk`ü sevmek maya gibidir.Sütü bozuk olanda tutmaz. ]
gs_341

# 14.7.2015 03:13:31
Çocuk yapmadan önce bu sorumluluğun kaldırılıp, kaldırılmaması çok önemli bir konu.Eğerki bu sorumluluğun altına girdiysen onu erişkin edene kadar bırakmamak gerekir.Belki mantık olarak doğru olmayabilir.Mutsuz yaşayabilir.Lakin, bir çocuğun psikolojik bunalımları ve yaralarını geri döndürmek imkansızdır.Bende bu örneklerin içinden biri olarak bunu net bir şekilde söyleyebilirim.

Çocuk olmadan problemli evliliklerin noktalanması konusunda fikrim karşılıklı konuşma ve anlaşmaya gidilmesi hemen pes edilmemesidir.Günümüzün en büyük sorunu, çabuk harcamak, tüketmektir.İlişkileri toplumun belirlemesinin en kötü yanıda, toplumun içinde aile kavramı kaybolmaya yüz tutunca toplumsal dejenere dediğimiz tüketmeyi yine görürüz.Onun için sevgi ve saygıdan öte, tahammül ve anlayış çok önemlidir.Birbirini dinlemek,anlamak ve empati kurmak neticesinde sonuç alınmalıdır.Oda olmazsa, düzgün bir şekilde yollar ayrılır.Çocuk olmasıyla değil çözüm yolları aranarak ve karşılıklı uzlaşıyla çözülür kanaatindeyim.Çocuk değil sürü olsa problemli insanları kurtaramaz.
Hak yemek adet olmuş*hak yiyenler mert olmuş*bu adalet çemberinde*herkes buna alet olmuş
Offline büşü
[ ]
büşü

# 15.7.2015 03:04:11
Anne babanın fedakarlık derecesi kesinlikle. Evet boşanmalarda en çok etkilenen çocuktur. Anne ve baba boşanma evresinde üzülür, daha sonra normal yaşamlarına dönünce atlatırlar. Fakat çocuklar için ise süreç, anne baba olayı atlattıktan sonra başlar. Ve yalan, ilgi çekmeye çalışmak gibi davranış problemleri ortaya çıkabilir ve hatta daha ilerisi sevilmediğini düşündüğünden mütevellit kendine zarar vermeye kadar gidebilir.

İşte çocuğunun sağlıklı gelişimi için anne ve baba kendi mutsuzluklarını içlerine gömüp sadece birarada yaşamaya devam ederler. Bu pek sağlıklı değil kanımca. Çünkü illa ki bir yerden bu mutsuzluk patlak verecek. Ve çocuk bu mutsuz, sevgisiz ortamda büyüyerek, mutluluğu öğrenemeden yetişecek. En büyük korkusu anne ve babasının bir gün ayrılması olacak.

Bu durumda en mantıklı olan çiftlerin yürütemedikleri ilişkilerini noktalayıp, uygun zamanda, uygun uslüpla çocuklarına bu durumu anlatmalarıdır. Ve az etkilenmeleri için birlikte aktiviteler düzenleyerek, kısacası çocuğu duruma hazırlamalarıdır.

Mutsuz bir anne ya da baba çocuğuna hiç bir zaman mutluluğu öğretemez. Ve çocuğun en temel hakkını yani `sağlıklı bir ortamda büyüme` sini elinden almış olur.
Uyan, sonsuz rüyalardan uyan..
Offline MaLi
[ ]
MaLi

# 27.7.2015 16:45:51
Ne yapacağn acabağda soruyon.
Vardır şerrimde ve-lakin kalanım hayırdır..
Offline büşü
[ ]
büşü

# 28.7.2015 00:04:17
Alıntı : MaLi
Ne yapacağn acabağda soruyon.


kocasından boşanacak da, çocuğum için bu öküze katlansam mı diye karar veremiyor abisi
Uyan, sonsuz rüyalardan uyan..
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 28.7.2015 01:13:03
Her seyi ogrenmeye, her duruma hazirlikli olmaya calisiyorum canisi
Bu hikâyeye bir son lazımdı.
Offline MaLi
[ ]
MaLi

# 28.7.2015 10:18:05
Sonunu düşünen gahraman olamaz boşvir

@büşü Allah herifine sabır ihsan eylesin
Vardır şerrimde ve-lakin kalanım hayırdır..
Offline Vodka
[ ]
Vodka

# 15.8.2015 13:50:15
aradaki sevgi bağı koptuk dan sonra çocuklar için bir aradayız mantığı saçma olurdu sevgi bağı bitince çocuk da yapsan artık nafile
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS